Rywalizowali przez 2 dni o tytuł Mistrza Polski. Znamy nazwiska najlepszych zawodników!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 12:29, 11.04.2019 . Aktualizacja: 06:16, 13.04.2019
Skomentuj Drugiego dnia zawodów rywalizowali pracownicy firm. Mistrzem Polski został Jakub Goławski z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych z Olsztyna. Fot. Daniel Wiśniewski Drugiego dnia zawodów rywalizowali pracownicy firm. Mistrzem Polski został Jakub Goławski z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych z Olsztyna. Fot. Daniel Wiśniewski

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w lutowaniu. W ciągu dwóch dni rywalizacji wyłoniono najlepszych zawodników w kategorii szkół i firm. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

W ciągu dwóch dni zaciętej rywalizacji przeprowadzonej w nowym centrum technologicznym firmy Renex, przy stołach lutowniczych przewinęły się dziesiątki zawodników z całego kraju. Mistrzostwa Polski w lutowaniu honorowym patronatem objął prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, który nie krył satysfakcji z organizacji tego typu imprezy w mieście.

- Pamiętam, że przy pierwszej edycji, która odbyła się Warszawie z prezesami firmy rozmawiałem o tym, że takim naszym marzeniem było to, żeby Mistrzostwa Polski odbyły się we Włocławku. To niezwykłe wydarzenie i ogromna rywalizacja. Osobiście, byłem pod niesamowitym wrażeniem rywalizacji i bardzo się cieszę, że takich emocji możemy w naszym mieście doświadczać - powiedział Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

W pierwszy dzień o miano najlepszych zawodników rywalizowali uczniowie szkół średnich i studenci z całej Polski. Po całym dniu wyrównanej walki zwyciężył Adam Troszyński, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, dla którego udział w zawodach nie był nowością. Mimo to, nowy Mistrz Polski nie krył zaskoczenia wygraną.

- Nie spodziewałem się takiego wysokiego podium. Liczyłem na góra czwarte miejsce lub niżej. W zawodach startowałem już w ubiegłym roku, ale wtedy zająłem dopiero 9. miejsce - mówił po ogłoszeniu wyników Adam Troszyński, mistrz Polski w kategorii uczniów.

Drugiego dnia zawodów rywalizowali pracownicy firm. Mistrzem Polski został Jakub Goławski z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych z Olsztyna, drugie miejsce zajął Grzegorz Szymańczuk z firmy G-TRONIXREWORK, natomiast na trzeciej lokacie zawody zakończył Cezary Puchowski z firmy 3shape ze Szczecina.

Tegoroczne zawody różniły się od poprzednich. Dla wszystkich obecnych podczas Mistrzostw organizatorzy przygotowali liczne konkursy i niespodzianki. Największą był pojedynek człowieka z robotem. Mistrz Polski w lutowaniu z 2018 roku konkurował z robotem do lutowania produkcji firmy Renex.