Zamknij
REKLAMA

Czasu jest już coraz mniej! Podatnicy mogą się rozliczać tylko do końca miesiąca!

12:31, 29.04.2019 | D.W.
Skomentuj Urząd przypomina, że rozliczenia roczne za 2018 rok. w usłudze "Twój e-PIT" zostały automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Urząd skarbowy przypomina, że termin składania zeznań PIT za 2018 rok mija 30 kwietnia. Podatnicy, na załatwienie niezbędnych formalności mają już tylko 2 dni.

Obsługa podatników w zakresie przyjmowania zeznań podatkowych, udzielania informacji dotyczących rozliczeń za 2018 rok oraz pomocy w skorzystaniu z usługi „Twój e-PIT” oraz z systemu e-Deklaracje odbywa się w sali obsługi włocławskiego urzędu skarbowego przy ul. Okrzei 72B.

- Obsługa podatników prowadzona jest w godzinach pracy urzędu. W ostatnich dniach akcji zeznań, czyli w poniedziałek (29 kwietnia) przyjmujemy od godziny 7:30 do 18, a we wtorek (30 kwietnia) od godz. 7:30 do 15:30. Kasa urzędu będzie w te dni czynna odpowiednio do 17:30 i 15:30. Przypominamy jednak, że podatnicy, którzy za 2018 rok rozliczać się będą na formularzu PIT-37 (uzyskujący dochody z umowy o prace, umowy o dzieło i umowy zlecenia) lub PIT-38 (uzyskujący dochody z papierów wartościowych, udziałów w spółkach) mogą skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” - mówi  Elżbieta Krzaczkowska, kierownik działu sekretariatu włocławskiego urzędu skarbowego.

Urząd przypomina, że rozliczenia roczne za 2018 rok. w usłudze "Twój e-PIT" zostały automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. Zeznanie w usłudze można sprawdzić elektronicznie tylko do 30 kwietnia na portalu podatkowym www.podatki.gov.pl.

Po zalogowaniu się do usługi na platformie można dokonać zmiany organizacji pożytku publicznego. "Twój e-PIT" to również szereg udogodnień. między innymi oszczędność czasu, szybszy zwrot nadpłaty podatku, możliwość przelewu w przypadku niedopłaty i przede wszystkim intuicyjne i proste korzystanie z usługi. Podatnicy nie musza instalować żadnego oprogramowania. Nie wszyscy mogą jednak rozliczać się w ten sposób.

[ZT]33469[/ZT]

- Podatników rozliczających się na formularzach, których usługa Twój e-PIT w tym roku jeszcze nie obejmuje (PIT-36, PIT-36L i PIT-39) zachęcamy do rozliczenia drogą elektroniczną poprzez system e-Deklaracje. System e-Deklaracje dostępny jest na Portalu podatkowym www.podatki.gov.pl . W Sali Obsługi przygotowane są stanowiska komputerowe umożliwiające podatnikom dostęp do Portalu podatkowego i skorzystanie z usługi „Twój e-PIT” oraz z systemu e-Deklaracje - dodaje Elżbieta Krzaczkowska.

Urzędy zaznaczają, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r.jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA