Zamknij
REKLAMA

Masz pomysł na działania w Śródmieściu? Dają nawet 2,5 tys. zł!

17:50, 07.05.2019 | D.W.
Skomentuj

Włocławski urząd miasta zachęca do ubiegania się o mikrogranty na organizację przedsięwzięć skierowanych do mieszkańców Śródmieścia. Na realizację działań w obszarze rewitalizacji można otrzymać nawet 2,5 tys. zł.

"Program wsparcia projektów lokalnych" realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 ma przede wszystkim zwiększyć aktywność i integrację mieszkańców obszaru rewitalizacji. Jego celem jest zaangażowanie osób mieszkających w Śródmieściu w sprawy lokalne oraz wsparcie ich udziału w różnych obszarach funkcjonowania miasta.

- O przyznanie wsparcia finansowego (od 500 do 2,5 tys. zł) mogą ubiegać się nieformalne grupy mieszkańców, grupy obywatelskie, organizacje pozarządowe oraz instytucje. Wyboru projektów, które uzyskają dofinansowanie, dokona Komisja Konkursowa, której przewodniczy Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek - informuje włocławski urząd miasta.

Do tej pory, w ramach "Programu wsparcia projektów lokalnych" włocławski samorząd dofinansował 6 przedsięwzięć. Doceniono następujące projekty: "Gwoździarnia - podwórkowe kino plenerowe" i "Rewitalizacja Gwoździarni - Warsztaty budowania mebli z palet", zrealizowane przy ul. Szpichlernej 7/9, "Ekologiczne zagospodarowanie terenu wokół szkoły" i "Zbieramy śmieci - sadzimy kwiaty" przeprowadzone przez społeczność skupioną wokół Szkoły Podstawowej nr 3 oraz "Śródmiejskie obchody Święta Kobiet" Stowarzyszenia "Starówka" i "Włocławscy Seniorzy dla Śródmieścia" Kujawskiego Stowarzyszenia "Seniorzy Razem", które odbyły się w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe".

A o tym, jakie dokumenty należy złożyć i które projekty do tej pory zostały dofinansowane, można przeczytać tutaj.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

LegLeg

6 1

Oddać Śródmieście LGBD zorganizować światowy zjazd zaprosić wszystkich prawdziwie kochających nich ozdobia i ozloca to miejsce. 18:37, 07.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PomysłyPomysły

5 0

Zatrudnić ludzi, którzy zaczną sprzątać ten syf na trawnikach, chodnikach, ulicach, skwerach, niby tak mało ludzi chodzi po mieście a wygląda jakby jakieś wycieczki chodziły i nikt nie sprzątnął po nich 12:10, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wizjonerwizjoner

0 0

mam ale nie powiem i pocałujta w d. wójta 22:47, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone