Zamknij
REKLAMA

Korzystasz z tego serwisu z ogłoszeniami? Uważaj na maile od oszustów

16:42, 21.05.2019 | oprac. N.S
REKLAMA
Skomentuj
Użytkownicy OLX dostają od jakiegoś czasu fałszywe e-maile. Fot. OLX/depositphotos

Jeden z popularnych serwisów ogłoszeniowych ostrzega przed fałszywymi e-mailami. W wiadomościach użytkownicy są informowani o rzekomym zablokowaniu konta i konieczności przesłania w mailu zwrotnym swojego hasła.

Sprawa nie jest nowa. Już w lutym serwis OLX przestrzegał swoich użytkowników przez oszustami, którzy próbują wyłudzić ich dane do logowania. W ostatnich dniach firma ponownie zaczęła odbierać sygnały o podejrzanych e-mailach, które otrzymują osoby korzystające z serwisu.

Fałszywe wiadomości zawierają informację, że konto użytkownika zostało zablokowane, ponieważ uznano je za spamujące, a w celu odblokowania go konieczne jest przesłania e-mailem hasła do logowania.

Serwis zamieścił na swoim blogu kilka praktycznych porad, z których warto skorzystać, kiedy znajdziemy w naszej skrzynce podejrzaną wiadomość:

Co zrobić, by oszuści nie uzyskali dostępu do Twojego konta?

  • Zawsze zwracaj uwagę, od kogo pochodzi wiadomość email / SMS – nazwę nadawcy można dowolnie zmodyfikować, natomiast email nadawcy zwykle jednoznacznie wskazuje, że wiadomość nie pochodzi od nas (email nie został wysłany z adresu w domenie olx.pl).
  • Nie wysyłamy naszym użytkownikom wiadomości o zbliżającej się blokadzie konta (na powyższym screenie napisane jest “Twoje konto zostało zgłoszone jako spamujące i zostanie zablokowane” – nigdy nie wysyłamy takich emaili.
  • Niektóre fałszywe emaile mogą wyglądać całkiem wiarygodnie, dlatego konieczne jest zawsze sprawdzenie, dokąd prowadzą zawarte w nich odnośniki.
  • Żaden pracownik OLX nigdy nie będzie Cię prosił o hasło do Twojego konta OLX czy email.
  • Jeśli sprzedający prosi o uregulowanie płatności za pomocą gotowego linku – zanim wprowadzisz jakiekolwiek dane logowania do swojej bankowości internetowej, sprawdź, czy na pewno jesteś na prawdziwej stronie banku / operatora płatności!

- czytamy na blogu OLX Polska.

Serwis apeluje także, aby każdą podejrzaną sytuację zgłaszać poprzez specjalny formularz dostępny na jego stronie.

(oprac. N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Miras33Miras33

2 7

Włochy i Hiszpania wygra prawica dlatego też zagłosuje na PIS i trzeba przegonić z Brukseli pucusi putina czyli timermansa Junkersa i resztę lewaków merkelowej przydupasów oraz macrona! Koalicja skarży na POLSKE a konfederacja ma odciągnąć zwolenników PIS do siebie dlatego trzeba przerwać macki kremla w Brukseli , nawet już córka rzecznika Kremla ma prace w Parlamencie Europejskim Jelizawieta Pieskowa i to ma być UE ?? pracuje w biurze francuskiego europosła Aymerica Chauprade'a, który w 2014 roku publicznie popierał aneksję Krymu przez Rosję i znany jest ze swoich prorosyjskich sympatii dlatego tez trzeba przegonić macki Kremla i przewietrzyć PE i KE bo będzie sie liczyć tylko gaz nordstream2 czyli niemcy rosja a my fige zarobimy ! gaz z Norwegii tuz tuz bedziemy handlować z południową europą a bardzo tego nie chce putin oraz przekopu mierzeji ! dlatego jest nagonka na rząd KTO KOCHA POLSKĘ LISTA NUMER 4 ! 18:22, 21.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Janek1Janek1

1 0

Ale z Ciebie *%#)!& 16:50, 22.05.2019


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone