Zamknij
REKLAMA

Podpisali porozumienie. Stawką lepszy rozwój biznesu w mieście

18:15, 19.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Porozumienie podpisał między innymi zastępca prezydenta Włocławka. Fot. Daniel Wiśniewski

W Centrum Kultury Browar B. zorganizowano konferencję dotyczącą rozwoju biznesu w mieście. Podczas spotkania przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki podpisali porozumienie, które ma poprawić współpracę miasta z przedsiębiorcami.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek (17 czerwca), a jego organizatorami byli radna Rady Miasta Agnieszka Jura-Walczak oraz prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Porozumienie zostało wypracowane przez władze miasta, przedstawicieli stowarzyszeń biznesowych działających na terenie Włocławka oraz szkoły wyższe. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach porozumienia programowego Koalicji Obywatelskiej zawartego jeszcze przed ubiegłorocznymi wyborami.

[ZT]34388[/ZT]

Wszystkie osoby biorące udział w konferencji były zgodne, że osoby prowadzące własną działalność gospodarczą powinny mieć udział w kreowaniu rozwoju miasta. Z drugiej strony uważają, że przedsiębiorcy mają wiele do zaoferowania włocławianom. 

Porozumienie podpisał między innymi zastępca prezydenta Włocławka, który zwracał uwagę na konieczność częstszych spotkań przedstawicieli miasta z przedsiębiorcami.

- Taka platforma, kiedy będziemy się spotykać i razem rozmawiać i wymieniać się spostrzeżeniami, ale i informacji, ma szansę przełożyć się na lepszy wizerunek Włocławka, ale i na konkretne pieniądze dla przedsiębiorców i miasta. Musimy przyznać, że tych "tygrysów" biznesowych w mieście mamy dużo. Żebyśmy mieli ich jeszcze więcej potrzebna jest nam instytucja otoczenia biznesu, która nie będzie tylko wyłącznie miejscem taniego najmu, ale miejscem, gdzie przedsiębiorca przyjdzie i dostanie to, czego oczekuje. Inicjatywa pani radnej (Agnieszka Jura-Walczak - przyp. red.) ma dwustronną relację. Dla kreowania polityki gospodarczej miasta niezbędna jest wiedza pochodząca od przedsiębiorców - powiedział Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.

Porozumienie, poza Krzysztofem Kukuckim podpisał również prezydent Włocławka. Marek Wojtkowski ze względu na stan zdrowia nie mógł pojawić się na konferencji. Na scenie wyemitowano jednak nagraną wcześniej wypowiedź.

- Jest to inicjatywa, której głównym celem jest zrzeszenie różnych środowisk działających na rzecz przedsiębiorców. Właśnie dlatego składam swój podpis pod porozumieniem z wielką przyjemnością. Pozdrawiam wszystkich - mówił na wyemitowanym filmie Marek Wojtkowski.

Swoje podpisy złożyli również Jakub Girczyc z Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości, Lech Łotowski z Kujawskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Marzena Szczotkowska-Topić z Inicjatywy Firm Rodzinnych, Przemysław Ziemecki z Klubu Biznesu i Nauki przy Kujawskiej Szkole Wyższej, Anna Wilińska z Cechu Rzemiosł Różnych oraz Dariusz Alabrudziński reprezentujący BNI. 

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

taaataaa

17 0

Pamiętajcie, że jak Marek używa sformułowań, "jasne, jasne " to już Was nie słucha. 20:11, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TYLKO PIS TYLKO PIS

14 0

oni razem buahahaha ???? no tak symbioza czerwono-liberalna 10zł za godzine i siedź cicho bo prace stracisz ! 20:13, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahahaHahaha

13 0

Rozwój czego ? Chyba biurokracji i nepotyzmu 20:59, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bolo yangBolo yang

8 0

U g.....o to da pisanie pisaniem a 10 zł na godzine zostanie 21:12, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

13 0

Śmiech na sali. Ręką rękę myje, praca dla znajomego. Na zdjęciu od lewej Pan G. kolega Kukuckiego prowadzi firmę od jakiegoś czasu jeszcze ma niezła fuszke w Inkubatorze na ul. Torunskiej. Pracownik administracyjny oficjalnie a nieformalne kierownik... Takie mamy miasto.... 21:37, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Biznes Biznes

13 0

Biznes to konkurencja. Porozumienie w biznesie to zmowa i właściwie przestępstwo. Jaki tu my mamy we Włocławku biznes, żenada, propaganda i te *%#)!& uśmieszki. Miasto jest od tworzenia warunków do biznesu a nie takich głupot. 22:04, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

7 0

Lepszy rozwój wałków w mieście to na pewno będzie.Chciałbym się mylić i zobaczyć odbudowę Ursusa,rozbudowę Kesemu,budowę nowych dużych zakładów pracy w naszym mieście.Zakładów pracy z których produkty będą sprzedawane na całą Europę a zyski będą wzbogacały przeciętnych mieszkańców i stymulowały miasto do prężniejszego rozwoju. Przepraszam,znowu fantazja mnie poniosła. Aha i tak na marginesie.Czy właściciele korporacji wika i wire co. też podpisali się po tą intencją czy tylko są tu po to aby wyciągnąć z naszego potencjału,naszego miasta, jak najwięcej zysków dla siebie? 22:10, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przedsię--Biorcaprzedsię--Biorca

5 0

Biorca i nic więcej. Grabki w jedną strnę orzą.
Sławne gęby od wyciągania pieniędzy, nawet maciupkich i układania ich we własnym korytku. Więc co oni mają wykonywać ? Biorąc pod uwagę temat mają być --Biorcami ....nigdy -- dawcami.... 05:37, 20.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

7 0

Przepraszam że pytam, którzy to biznesmeni. Bo jakoś nie zauważyłem. 08:14, 20.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do loldo lol

7 0

to cwaniacy !
,,żenit" dorabiał się na współpracy z mopr i byłą dyrektor - badania wykonywał zacny małżonek marysi . ktoś dostawał procenty od ... .
obecnie ludzi szkoli się na archaicznych doktrynach a właściciele to komuniści z jej przesłaniem
układy fanatyzm faszyzm - zamiast przegonić towarzstwo podaje się urzedniczą dłoń do robienia wolnej amerykanki .
kiedy skończy się ta obłuda ? 09:29, 20.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

CitizenCitizen

2 0

Anżdżela!!!!!!Anżdżela!!!!! wracaj
22:59, 21.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone