Zamknij
REKLAMA

W ten sposób chcą wspierać biznes. Właśnie rozpoczął się projekt

14:00, 21.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Stworzony obraz prezentować będzie następujące kluczowe zagadnienia: konkurencyjność, innowacyjność, produktywność oraz związki kooperacyjne MSP. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Rozpoczęła się realizacja projektu Regiogmina, którego efektem będzie wypracowanie instrumentów wsparcia samorządów dla kujawsko-pomorskich przedsiębiorców. Na początek przeprowadzone będą badania ankietowe.

Badania, które zrealizuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Główna Szkoła Handlowa w Warszawie pozwolą na sporządzenie aktualnego obrazu stanu sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w regionie. Ma to stanowić podstawę do realizacji dalszych zadań, przewidzianych w projekcie. Stworzony obraz prezentować będzie następujące kluczowe zagadnienia: konkurencyjność, innowacyjność, produktywność oraz związki kooperacyjne MSP.

- By najbardziej efektywnie wspierać firmy i kreować rozwój gospodarczy województwa musimy stworzyć mapę przedsiębiorstw, ich branż, powiązań i potrzeb. Niezbędne są też uporządkowanie i weryfikacja istniejących instrumentów wsparcia. Wiąże się to z przeprowadzeniem badań, niezbędne jest zaangażowanie specjalistów, zajmujących się tymi zagadnieniami naukowców. Wierzę, że wypracowane w projekcie rozwiązania, czerpiące z dobrych wzorców największych gospodarek europejskich, ale dostosowane do specyfiki i uwarunkowań naszego regionu, będą nowym, skutecznym impulsem wzrostu. Wzrostu, którego beneficjentami będą wszyscy mieszkańcy Kujaw i Pomorza - podkreśla Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Drugą fazą projektu jest etap wdrożeniowy, w którym przeprowadzony zostanie pilotaż proponowanych form wsparcia w najaktywniej współpracujących w projekcie 21 gminach oraz towarzyszące mu badania fokusowe dotyczące czynników sprzyjających i ograniczeń związanych z wdrożeniem wybranych instrumentów. W pilotażu uczestniczyć będzie ponad 8,5 tysiąca firm, a także struktury samorządów gminnych, w których planowane jest utworzenie komórek dedykowanych rozwojowi gospodarczemu.    

Liderem finansowanego przez rządowe Narodowe Centrum Badań i Rozwoju projektu Regiogmina jest samorząd województwa. Warte 10,5 miliona przedsięwzięcie, w całości finansowane przez NCBiR, zrealizowane zostanie w 32 miesiące. Projekt realizowany jest ramach strategicznego rządowego programu badań i prac rozwojowych Gospostrateg, dotyczącego społecznego i gospodarczego rozwoju Polski w warunkach globalizujących się rynków.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone