Zamknij
REKLAMA

Firma dołączyła do najlepszych. Anwis znalazł się w gronie liderów!

09:54, 11.08.2019 | D.W.
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne

Spółka z grupy WAREMA stała się właścicielem 100% udziałów w ANWIS spółka z o.o. Dzięki temu włocławska firma dołączyła do jednego ze światowych liderów w segmencie innowacyjnych technik osłonowych.   

Do przejęcia akcji doszło 5 sierpnia, a zamknięcie transakcji było konsekwencją podpisanej 12 czerwca przedwstępnej warunkowej umowy nabycia wszystkich udziałów spółki ANWIS. Firma pozostanie niezależnym podmiotem gospodarczym z własną strategią, niezależną produkcją, niezmienioną nazwą oraz z zachowaną ofertą produktów wytwarzanych pod własną marką.

- Zarząd Spółki stawia sobie za cel dalszy rozwój firmy, poszerzanie oferty produktowej oraz grona klientów a także doskonalenie procesów wewnętrznych. W dalszym ciągu ANWIS będzie aktywnie działać w obszarze poszukiwania innowacji i wdrażania nowych produktów dla jak najlepszego wypełnienia potrzeb klientów w zakresie zarządzania światłem, a tym samym umacniania pozycji Spółki na rynku krajowym i zagranicznym - poinformował Bartosz Marczuk, prezes zarządu ANWIS Sp. z o.o.

ANWIS istnieje na rynku od 40 lat. Należy do czołówki europejskich producentów osłon okiennych oraz komponentów używanych do ich produkcji. Oferta firmy obejmuje kilkanaście grup produktowych przesłon okiennych w systemach wewnętrznych i zewnętrznych, w tym: poziome, pionowe, rolowane i plisowane. 

[ZT]33925[/ZT]

Spółka WAREMA Renkhoff, która stała się właścicielem wszystkich akcji włocławskiej firmy jest główną spółką holdingową Grupy WAREMA. Firma została założona w 1955 r. i od tego czasu pozostaje firmą rodzinną. Dziś Grupę  tworzą dwa silne działy Sun & Living Spaces (produkcja zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych oraz systemów sterowania), a także Plastics & Engineering (produkcja komponentów z tworzyw sztucznych dla branż: medycznej, motoryzacyjnej i osłonowej, a także produkcja maszyn dla branży osłonowej). Grupa WAREMA zatrudnia ponad 3800 pracowników w oddziałach zlokalizowanych w Europie oraz w Azji. Posiada odbiorców na całym świecie w tym głównie w Europie. W roku 2018 WAREMA osiągnęła przychody przekraczające 500 mln Euro (tj. ponad 2,1 mld złotych).

REKLAMA
(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (4)

Konto usunięteKonto usunięte

10 2

Czyli są już pod korporacyjną chciwą łapą i to oni będą decydować o ewentualnym rozwoju lub zamknięciu oddziału we Włocławku.Super. 11:34, 11.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

włścicielewłściciele

7 1

Do właścicieli firm .Już niedługo nadejdą czasy dla włścicielii firm gdzie będą sie borykać z brakiem chętnych do pracy.Niestety jak pokazuje ekonomia kto mądry bierze nogi za pas i ucieka z Polski.Nikt nie ma zamiaru pracować za ochłapy.Podobne traktują w Polsce ludzi jak w serialu Zniewolona. 15:12, 11.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoloBolo

3 0

Szkoda. Sprzedali się Niemcom i znowu jedna polska firma zniknęła z rynku. 07:25, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re włścicielere włściciele

2 1

Co ty piszesz ? Przecież polscy biznesmeni ledwo przędą ....i odkładają grosz do grosza ....na kolejną działkę albo willę lub nowego Hammera . A dla pracowników najniższa krajowa i co łaska pod stołem . Opinia wyrażona przez jednego z powiatowych budowlańcow . 07:49, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone