Zamknij
REKLAMA

Chcesz przeszkolić pracownika? Teraz możesz zrobić to za półdarmo

09:46, 17.08.2019 | B.N./Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego
REKLAMA
Skomentuj
Na podniesienie kwalifikacji pracownika, małe i drobne przedsiębiorstwa mogą otrzymać nawet 5 tys. zł. Fot. depositphotos

Atrakcyjną pomoc finansową na podniesienie kwalifikacji pracownika mogą otrzymać małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym również firmy z Włocławka. Regionalny Fundusz Szkoleniowy może dorzucić do szkolenia nawet 5 tys. zł.  

Fundusz koordynowany jest przez marszałkowską Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego. Kolejny nabór wniosków dla firm TARR rozpocznie 4 września.

- Dzięki Regionalnemu Funduszowi Szkoleniowemu małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wybrać dobrany za każdym razem indywidualny, skrojony na miarę pakiet prorozwojowego wsparcia. To szansa także dla pracowników tych firm, którzy korzystają z możliwości profesjonalnego rozwoju. Celujemy w sektory o najwyższym potencjale generowania miejsc pracy, pamiętając o pracownikach w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Ze wsparcia w ramach całego projektu skorzysta 1,5 tysiąca firm i ponad 6 tysięcy zatrudnionych, w tym osoby w wieku 50 plus i osoby o niskich kwalifikacjach. Dofinansowanie, w wysokości 50-80 proc. poniesionych kosztów, można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie. System funkcjonuje w oparciu o podejście popytowe – przedsiębiorcy sami będą wybierać to, co jest im najbardziej potrzebne, a także podmioty, którym powierzą wykonanie usług. 

Uzyskanie pieniędzy (na zasadzie refundacji poniesionych wydatków) jest bardzo proste – przedsiębiorcy skorzystają z konsultacji fachowego doradcy (osobiście w jednym z pięciu punktów kontaktowych, telefonicznie, mailowo lub online za pomocą interaktywnego formularza), który pomoże zdiagnozować potrzeby, a w razie konieczności także przygotować wniosek o dotację. Sama dotacja jest zależna od wielkości firmy – od 10 tysięcy (dla mikroprzedsiębiorstw) do 30 tysięcy złotych (dla średnich przedsiębiorstw).

Do rozdysponowania jest 20 mln złotych, a naboru wniosków są prowadzone w rundach konkursowych. Środki dostępne w ramach projektu pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Więcej informacji o projekcie na stronie TARR.

 

(B.N./Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

pkppkp

5 0

Szkolić to należy właścicieli którzy we Włocku na papierze płaca najniższą krajową a pozostałe 300zł pod stołem. Zatrudniają ludzi w sobotę z którą płacą w formie premii a listę obecności fałszują wypisując wolny poniedziałek.
Ci idioci z PIP Włocławek nie potrafią tego wyłapać . Wystarczyć wejść w datę wolnego dnia pracownika porównać z wypisaną przez niego dokumentem. 10:25, 17.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone