Zamknij
REKLAMA

Oszuści podszywają się pod Energę! Wysyłają fałszywe wiadomości o niezapłaconych rachunkach

17:30, 22.01.2020 | Energa/oprac. N.S.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. depositphotos

Oszuści podszywają się pod firmę Energa i rozsyłają w e-mailach szkodliwe pliki. Groźne pliki są przekazywane odbiorcom w wiadomościach o niezapłaconych rachunkach.

Jak poinformowała grupa Energa, zagrożenie dla jej klientów stanowić mogą wiadomości e-mail przesyłane z adresu [email protected], o temacie „Zestawienie nierozliczonych dokumentow energa 2019”. Dołączony do wiadomości plik Excel o nazwie „Zestawienie nierozliczonych platnosci.xls” po otwarciu i zaakceptowaniu uruchomienia pobiera na urządzenie szkodliwy plik.

- Ostrzegamy, że plik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia (w tym zaszyfrowania danych), na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego

– czytamy w komunikacie Grupy Energa.

Operator prosi swoich klientów, by nie otwierali załączników dołączonych do wiadomości, które mogą budzić jakiekolwiek podejrzenia oraz o nie otwieranie łączy do stron internetowych, które wywołują wątpliwości.

(Energa/oprac. N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

klient klient

14 0

To nie można ustalić kto wysyła te pliki ? Ktoś podszywa się pod Spółkę Skarbu Państwa i nic się nie dzieje? 17:48, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone