Zamknij
REKLAMA

Organizują porady dla cudzoziemców. Pierwsze już w najbliższy czwartek

15:04, 12.02.2020 | D.W.
Skomentuj Najbliższy, bezpłatny dyżury prawnika dla cudzoziemców i pracodawców, którzy zatrudniają obcokrajowców z Włocławka i okolic odbędzie się już w czwartek (13 lutego). Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

We Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbędą się bezpłatne dyżury prawnika. Spotkanie organizowane jest z myślą o cudzoziemcach, którzy pracują we Włocławku i w okolicach miasta.

Podczas dyżurów prawnik odpowie na pytania z zakresu legalizacji pobytu i procedur administracyjnych, prawa rodzinnego, spadkowego, cywilnego i pracy, udzieli wsparcia prawnego w kontaktach z pracodawcami oraz wsparcia w codziennych czynnościach związanych z pobytem w Polsce. Organizatorem spotkania jest Fundacja Emic.

- Od 2015 r. w fundacji wspieramy migrantów i uchodźców w stawianiu pierwszych kroków w Polsce. Dążymy do tego, aby wspierane przez nas osoby osiągały niezależność: dobrze poznały język polski i polską kulturę, potrafiły się odnaleźć w nowej codzienności i stawały się jej częścią oraz były niezależne finansowo. Z naszymi działaniami jesteśmy również we Włocławku - informują przedstawiciele Fundacji Emic.

Najbliższy, bezpłatny dyżury prawnika dla cudzoziemców i pracodawców, którzy zatrudniają obcokrajowców z Włocławka i okolic odbędzie się już w czwartek (13 lutego). Kolejne zaplanowano na 12 marca i 9 kwietnia. Prawnik będzie czekać na zainteresowanych we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu od godz. 11 do 14.

Poradnictwo prawne realizowane jest w ramach projektu "Masz prawo wiedzieć!", który jest realizowany przez Fundację Emic wspólnie z wojewodą kujawsko-pomorskim.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Zadowolony Zadowolony

2 3

Bardzo potrzebna inicjatywa mogąca pomóc w rozwoju miasta.
15:30, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TSTS

7 2

Wymiana ludności w najlepsze,a może tak dla Polaków coś zrobić?,a nie ciągle my za kogoś płacimy. 15:31, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

//

3 0

Poznaniu poseł PO o nazwisku STERCZEWSKI poszedł nawet dalej i chciał nakazać aby lekarze w Poznaniu kończyli kursy języka ukraińskiego.Nawet konsul Ukrainy stwierdził, że to przesada. 15:52, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maniekkmaniekk

3 0

A może by konkretniej względem Włocławian którzy wrócili z zagranicy.Bo tutaj nie jak by obcy mnóstwo bezsensownych formalności i na tym koniec.Aż do skreślenia z listy bezrobotnych. 20:49, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

logologo

6 0

Fundacja pozarządowa, kto to sponsoruje ? żyd Soros?. wszędzie chcą nam wciskać emigrantów !!
Zadbajcie o Polaków!! 20:56, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA