Zamknij
REKLAMA

Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? ZUS podał konkretne daty

16:28, 30.06.2020 | D.W./ZUS
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Wielu rodziców zastanawiało się co zrobią z dziećmi, gdy będą zmuszeni wrócić do pracy. Okazuje się, że na jakiś czas mogą jeszcze odetchnąć.

Wiele placówek, takich jak żłobki, kluby dziecięce, przedszkola i inne placówki  z powodu COVID-19 nadal pozostaje zamkniętych.

Często opieki nad dziećmi nie może też zapewnić niania lub dzienny opiekun. Na co może wtedy liczyć rodzic?

- Zmiany w przepisach o dodatkowym zasiłku opiekuńczym umożliwiają wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego zarówno nad zdrowymi dziećmi do lat 8, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dorosłą osobą niepełnosprawną

- informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy należy pobrać wniosek ze strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Pracownik składa taki dokument do pracodawcy, zleceniobiorca do zleceniodawcy, a osoba prowadząca działalność gospodarczą – bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  - dodaje rzeczniczka.

Wielu rodziców zastanawiało się jednak, co zrobić z dziećmi w sytuacji, gdy będą zmuszeni wrócić do pracy, a zasiłek się skończy. ZUS poinformował, że takie osoby mogą jeszcze odetchnąć z ulgą. Opiekuńcze po raz kolejny zostało przedłużone, tym razem do 12 lipca.

Urząd poinformował także, że tylko od 1 do 24 czerwca do placówek ZUS w województwie kujawsko-pomorskim wpłynęło takich wniosków blisko 6,8 tys., w całym kraju ponad 168 tys.

(D.W./ZUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

oXoX

5 6

Szkoła nie jest miejscem, w którym zostawia się problem, co ma w ogóle znaczyć ten artykuł? Nikt nikomu dziecka na siłę nie wciskał... jesteś rodzicem, to rozdwajaj się i roztrajaj, żeby znaleźć czas i dla pracy, i dla dziecka. À propos zasiłku, za co on jest? Za bycie rodzicem? W takim razie menelowe+ nie było żartem, tylko niedaleką przyszłością. A czy ja dostane zasiłek? Rodzicem nie jestem, ale płaciłem na ich socjal dość wysokie podatki przez lata. 17:06, 30.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RodzicRodzic

3 3

To zrób sobie dziecko to będziesz rodzicem. I nie zazdrość innym rodzicom. 😛 18:40, 30.06.2020


oXoX

4 2

Nie zazdroszczę, to raczej chodzi o to, że chce się od nich uwolnić. Tu zasiłek, tam jakieś paczki, tam jeszcze coś innego, i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że na to wszystko idzie z podatków, które miałem nieprzyjemność odprowadzać. 19:53, 30.06.2020