Zamknij
REKLAMA

Nowe sale gimnastyczne, boiska i siłownie we Włocławku i w regionie. Urząd wkrótce przekaże pieniądze

14:00, 22.05.2022 | .
Skomentuj Na zdjęciu Damian Chełminiak, zastępca burmistrza Brześcia Kujawskiego. Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP.
REKLAMA

Samorząd województwa przekazał blisko 3,5 miliona złotych na rozwój sportu w regionie. Za nami uroczyste wręczenie umów.

Na nowe boiska, siłownie zewnętrzne, strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne samorząd przeznaczy w tym roku blisko milion złotych. Kolejne pieniądze zostaną przelane z myślą o budowie sal gimnastycznych.

W ramach tegorocznej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 26 samorządów trafi łącznie 963 tys. zł.

- Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej 

- mówi marszałek Piotr Całbecki.

Środki w wysokości od 20 do 50 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk i siłowni zewnętrznych, zakupie urządzeń do ćwiczeń street workout, modernizacji istniejącej infrastruktury sportowej oraz zagospodarowaniu innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców.

[FOTORELACJA]15645[/FOTORELACJA]

Wśród dofinansowanych projektów są między innymi: wykonanie systemu nawadniania na boisku piłkarskim położonym w Służewie (gmina Aleksandrów Kujawski), plac zabaw i teren sportowo-rekreacyjny w Wieńcu-Zalesiu (gmina Brześć Kujawski), wyposażenie i montaż siłowni wewnętrznej w Szkole Podstawowej w Cypriance (gmina Fabianki), zakup pomieszczeń szatniowo-socjalnych dla piłkarzy (gmina Bobrowniki), montaż kontenera szatniowo-sanitarnego w Łochocinie (gmina Lipno) i modernizacja boiska piłkarskiego w miejscowości Łąkie (gmina Skępe).

Wybudują sale gimnastyczne

Podczas spotkania wręczono również osiem umów na budowę i wyposażenie przyszkolnych sal gimnastycznych. Dofinansowanie umożliwi rozbudowę o sale sportowe szkół podstawowych m.in. w Ugoszczu (powiat rypiński), Radomicach (powiat lipnowski), Zbrachlinie (powiat aleksandrowski) oraz w Brześciu Kujawskim i Grabkowie. Samorząd województwa wesprze te projekty kwotą łącznie 2 milionów 488 tysięcy złotych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Sławomir Sławomir

8 2

Wiceburmistrz... 14:06, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KszysiekKszysiek

4 7

A ja się pytam co z boiskiem przy Tumskiej 4?Obiecanki cacanki . 14:09, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????????????????????

6 2

Środki w wysokości od 20 do 50 tysięcy złotych...,, ?????? Tzn w przybliżeniu miesięczna pensja pana Całbeckiego albo 3X8000+ jako ,,pomoc''? ,,Chojny pan'' ....dla podatników 14:57, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

1 2

Super sprawa a też My mieszkańcy Domagamy się sadzenia drzew !!!!! 09:38, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zawiśle Zawiśle

3 0

A przy których szkołach we Włocławku powstaną sale gimnastyczne? W tytule jest mowa o Włocławku, a w artykule wcale. 21:34, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

0 0

k jak rozdają z nieswojego 15:48, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%