Nici z rewanżu za zeszłoroczny półfinał. Włocławskie Rottweilery znów nie dały rady Rosie Radom

20:28, 08.01.2017 N.S
Skomentuj Rosa po raz kolejny okazała się zbyt silnym przeciwnikiem. Fot. Piotr Kieplin/KK Włocławek Rosa po raz kolejny okazała się zbyt silnym przeciwnikiem. Fot. Piotr Kieplin/KK Włocławek

Nici z rewanżu za przegrany półfinał z zeszłego sezonu. Choć na początku walka była wyrównana, w drugiej połowie Rottweilery oddały inicjatywę gospodarzom i przegrały trzecią kwartę 20:11. Straty okazały się niemożliwe do odrobienia i ostatecznie Rosa wygrała niedzielne starcie 74:61.

Zaczęło się nieźle. Anwil w pierwszych dwóch akcjach zaliczył serię 6:0 (za trzy trafili Kacper Młynarski i James Washington). Rosa szybko dogoniła rywali i doprowadziła do remisu. Później walka była wyrównana, choć przez większą część pierwszej kwarty to włocławski zespół utrzymywał niewielkie prowadzenie (19:16 na koniec odsłony).

Podobnie wyglądał początek drugiej odsłony, jednak już po kilku minutach gospodarze ponownie doprowadzili do remisu, a w drugiej połowie tej części spotkania zaliczyli serię 8:0, dzięki czemu prowadzili już 40:32. Ekipa Igora Milicicia, m.in. dzięki aktywności Josipa Sobina odrobiła część strat i na przerwę schodziła z pięciopunktową stratą (42:37).

Drugą połowę drużyna z Radomia zaczęła od mocnego uderzenia. „Trójki” Damiana Jeszkego i Gary’ego Bella dały gospodarzom dziewięciopunktowe, które po kolejnym rzucie Jeszkego z dystansu wzrosło do 14 oczek. Anwil starał się odrabiać straty, jednak był bardzo nieskuteczny. W rezultacie przewaga gospodarzy jeszcze się powiększyła i na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty wynosiła 17 punktów (60:43). Ostatecznie po 30 minutach gry radomski zespół wygrywał 62:48.

W ostatniej kwarcie Rottweilery starały się zmniejszyć dystans dzielący je od zespołu Wojciecha Kamińskiego. Na początku tej odsłony dwukrotnie celnie z dystansu rzucał Tyler Haws. Ofensywa Rosy nie była już tak agresywna jak w poprzednich trzech kwartach, jednak gospodarze nie pozwolili Anwilowi zbliżyć się na więcej niż siedem punktów (68:61 po trafieniu Josipa Sobina na dwie minuty przed końcem meczu). W ostatnich minutach spotkania Rosa powiększyła jednak ponownie swoją przewagę i ostatecznie pokonała gości z Włocławka 74:61.

Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem Anwilu był Josip Sobin, który zanotował 14 punktów, dziewięć zbiórek i trzy asysty. Drugim najlepszym strzelcem zespołu był Paweł Leończyk, który zakończył mecz z 12 punktami i sześcioma zbiórkami na koncie. Po osiem „oczek” zdobyli dla włocławskiego zespołu Nemanja Jaramaz i James Washington, po sześć – Tyler Haws, Kamil Łączyński i Kacper Młynarski. Najgorzej wypadki Michał Chyliński i Toney McCray. Pierwszy zdobył jeden punkt, drugi ani jednego. W meczu nie zagrał Fiodor Dmitriew.

Kolejne spotkanie Rottweilery rozegrają w sobotę, 14 stycznia. O godz. 18:00 podejmą w Hali Mistrzów Polski Cukier Toruń, który jak na razie przegrał tylko jedno spotkanie (w niedzielę uległ Stelmetowi BC Zielona Góra 83:67).