REKLAMA

Reprezentacja znów zagra we Włocławku! Niedługo mecz kadry U-20 z Grecją

17:29, 15.03.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Piłkarska kadra znów zagości we Włocławku. Na zdjęciu: mecz U-20 Polska-Niemcy rozegrany 7 września 2015 roku. Fot. Krzysztof Osiński

Na włocławskim stadionie ponownie odbędzie się mecz młodzieżowej kadry narodowej. Reprezentacja Polski U-20 27 marca, o godz. 17:30  rozegra na nim towarzyski mecz z Grecją.

Polski Związek Piłki Nożnej po raz kolejny postawił na Włocławek. Jak mówią działacze, wszystko dzięki świetnej współpracy z lokalnymi klubami oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, która przełożyła się na organizacyjny sukces wcześniejszych spotkań (we Włocławku odbywały się m. in. mecze kadry U-20 z Niemcami i zeszłoroczny finał Pucharu Polski kobiet). Związek ceni w stolicy Kujaw również świetną atmosferę na trybunach.

- Liczymy na to, że będzie frekwencja, że przyjdą 2 tys. osób. Jak przyjdą 3-4 tys. to będzie świetnie. Nigdy się na tym nie zwiedliśmy, zawsze stosowna ilość kibiców była i wszystko było dobrze zorganizowane. Poza tym tutejszy stadion ma predyspozycje do organizowania meczów w tej kategorii wiekowej. Chłopakom dobrze się gra, kiedy trybuny są w dużej części zapełnione - mówi Eugeniusz Nowak, wiceprezes PZPN ds. organizacyjno-finansowych.

Dodatkowym atutem Włocławka jako gospodarza meczu międzynarodowego jest to, że (jak mówią władze związku) w organizację imprezy bezpośrednio angażuje się Urząd Miasta. PZPN otrzymał bowiem zapewnienie, że miasto udostępni mu stadion za darmo.

W meczu z Grecją zagrają piłkarze z rocznika 1996 i młodszych. Wśród nich znajdzie się wychowanek Lidera Włocławek Robert Bartczak, obecnie zawodnik Zagłębia Sosnowiec. W kadrze prowadzonej przez Macieja Stolarczyka zagrają również m. in. wychowanek Elany Toruń Damian Rasak (obecnie Miedź Legnica), Damian Węglarz (kiedyś zawodnik WKS Zawisza Bydgoszcz, a dziś rezerwowy bramkarz Jagiellonii Białystok), Karol Angielski (Olimpia Grudziądz), Kamil Dankowski (Śląsk Wrocław), Rafał Makowski (Legia Warszawa), Bartłomiej Drągowski (Fiorentina), czy Oktawian Skrzecz (Schalke 04).

- Są to zawodnicy znani i uznani, funkcjonujący w najżywszych klasach rozgrywkowych – podkreśla Nowak.

Reprezentacja Polski pojawi się we Włocławku dzień przed meczem (26 marca) i odbędzie tego dnia oficjalny trening. Kadra Grecji przyjedzie do stolicy Kujaw dzień wcześniej.

Bilety w cenach 5 i 10 zł będą sprzedawane w kasach stadionu OSiR. O terminach kolportażu organizatorzy poinformują w najbliższych dniach. Tradycyjnie PZPN przewidziało również pulę bezpłatnych wejściówek dla dzieci i młodzieży z klubów i akademii piłkarskich.

Drużyna, którą będą dopingować włocławscy kibice, we wrześniu rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy, które w 2019 roku odbędą się we Włoszech i San Marino. W eliminacjach Polska zmierzy się z Danią, Finlandią, Gruzją, Litwą i Wyspami Owczymi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

gtcgtc

4 4

Nie przyjdę :) 18:48, 15.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BubuśBubuś

0 0

No i kogo to obchodzi, że Ciebie nie będzie GTC, idź graj w GTA vice city ^^ 16:34, 22.03.2017


locoloco

1 0

Drogi dziennikarzu nie ma takiego klubu jak Zagłębie Lublin.. 15:52, 20.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017