REKLAMA

DDWloclawek.pl wspiera biegaczy. Śledź naszego Facebooka dziś wieczorem!

13:30, 20.03.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Dziś wieczorem ekipa DDWloclawek.pl zorganizuje akcję promującą bieganie. Fot. Natalia Seklecka

Włocławscy biegacze zaproponowali, by zmienić cennik OSiR i udostępniać im bieżnię stadionu za darmo. Do ratusza wpłynęły dwa projekty uchwał w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że opłata za bieganie na stadionie będzie obniżona do 5 zł lub całkowicie zniesiona. Dziś wieczorem biegacze z DDWłocławek udowodnią, że takie zmiany są potrzebne.

O tym, że włocławscy biegacze amatorzy wysunęli postulat, by nieodpłatnie udostępniano im bieżnię stadionu OSiR, pisaliśmy tutaj. W odpowiedzi na zgłoszone przez środowisko sportowców amatorów zapotrzebowanie urzędnicy i radni zaczęli szukać odpowiedniego rozwiązania tej kwestii. Na dzisiejszej Komisji Sportu radni mają zdecydować o tym, jakie rozwiązanie zostanie poddane pod głosowanie na zaplanowanej na 27 marca sesji Rady Miasta.

Do ratusza wpłynęły dwa projekty uchwał. Jeden złożył Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zakłada on, że biegacze mogliby korzystać z bieżni przez dwie godziny dziennie po uiszczeniu miesięcznej opłaty w wysokości 5 zł. Jak na razie, miesięczny karnet kosztuje 50 zł w opcji bez szatni i 100 zł w opcji z szatnią. To spore kwoty, dlatego zainteresowanie bieganiem na stadionie dotychczas było nikłe. W całym 2016 roku OSiR sprzedał biegaczom tylko sześć karnetów.

- Chcemy, żeby to kwota była symboliczna. Gdyby ktoś chciał biegać dwa razy dziennie po godzinie, to każda godzina będzie go kosztować 8 gr. To tak naprawdę niewielkie pieniądze, a wiedząc, czy są sprzedane karnety, czy nie , łatwiej nam będzie planować obsadę pracowników – wyjaśnia Andrzej Walczak, dyrektor OSiR.

Projekt radnego Krzysztofa Kukuckiego zakłada z kolei darmowy dostęp do bieżni stadionu w godzinach, w których obiekt nie jest wynajmowany klubom i innym podmiotom.

- Wydaje mi się, że bezpłatne korzystanie ze stadionu od 8:00 do 20:00, kiedy nie ma treningów i stadion nie jest wynajmowany, ale przebywa na nim gospodarz obiektu, jest możliwe na tej samej zasadzie co korzystanie przez piłkarzy np. z „orlików”, czy przez dzieci z placów zabaw. To też jest infrastruktura miejska i mieszkańcy mogą z niej bezpłatnie korzystać – argumentuje przewodniczący Rady Miasta.

Bez względu na to, który projekt trafi ostatecznie pod obrady Rady Miasta, nasza redakcja chce pokazać, że warto wprowadzić zmiany w cenniku OSiR oraz zachęcić włocławian do uprawiania tej formy ruchu. Dziś o godz. 19:00 biegacze z DDWloclawek.pl przeprowadzą akcję promującą bieganie. Będzie można ją śledzić podczas transmisji live na naszym Facebooku. Bądźcie z nami!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ranerraner

0 0

no i na czym się skończyło ? :D dacie jakieś informacje ? 12:49, 21.03.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

2x4002x400

1 0

pobiegło 5 ludzi w tym kamerzysta 21:48, 21.03.2017


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017