REKLAMA

Angelika Szymańska i Wiktoria Tomczak Mistrzyniami Polski w Judo

14:53, 18.04.2017 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Od lewej: Roman Stawisiński, Angelika Szymańska, Wiktoria Tomczak, Aneta Szczepańska. Fot. MKS Olimpijczyk

Dwie judoczki MKS Olimpijczyk Włocławek zdobyły złote medale Mistrzostw Polski Juniorek w Judo, które odbyły się w poznańskiej hali widowiskowo-sportowej Arena. Na najwyższym stopniu podium stanęły Angelika Szymańska i Wiktoria Tomczak.

Młode judoczki, ubiegłoroczne Mistrzynie Polski z kategorii juniorek młodszych nie miały łatwego zadania. Jako najmłodsze z uczestniczek poznańskiej imprezy musiały sprostać starszym rywalkom (kategoria juniorek obejmuje roczniki: 1999, 1998, 1997). Obie stanęły jednak na wysokości zadania i zdeterminowane sięgnęły po tytuł najlepszych w Polsce.

- Każda walka wymagała pełnej koncentracji. Ta impreza jest raz w roku, trzeba się do niej przygotować nie tylko fizycznie, ale też psychicznie i mentalnie. Dziewczyny wiedziały, po co jadą na zawody, stoczyły po cztery mocne walki i zdobyły tytuły mistrzowskie – relacjonuje trener Roman Stawisiński.

Angelika Szymańska, w drodze po złoto w kategorii 57 kg pokonała: Wiktorię Pers (TS MOSiR Bochnia), Dominikę Mróz (Klub Judo DRAKO Warszawa), Joannę Janeczko (UKJ ARCUS Warszawa) i Zuzannę Komarek (KS "Kejza Team" Rybnik).

Druga z judoczek Olimpijczyka – Wiktoria Tomczak, w kategorii 63 kg pokonała kolejno: Wiolettę Kuczerę (KS "Kejza Team" Rybnik), Aleksandrę Butlewską (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Katarzynę Kaszę (AZS UW Warszawa) i Barbarę Kulik (UKJ 225 Warszawa).

- Dziewczyny „wycisnęły maksa” na tych zawodach. Od początku nastawiłam się, że będą to trudne zawody, mimo, iż dziewczyny większość walk wygrywały przez rzuty – mówi trener Aneta Szczepańska. – Najbardziej emocjonujące były walki o złote medale. Pierwsza po złoto stanęła Wiktoria Tomczak, która w tych zawodach pokonała swoje groźne przeciwniczki, z którymi wcześniej przegrywała. W końcowej fazie walki finałowej wykonała akcję rzutową na 7 pkt. i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Po jej walce o tytuł najlepszej w kraju stanęła Angelika Szymańska. Przebieg walki był bardzo emocjonujący. Mimo, iż Angelika wykonała akcję rzutową w regulaminowym czasie walki (nie uznaną przez sędziego), nie dała za wygraną i w dogrywce wykonała ponownie swoją ulubioną technikę, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Polski.

Judoczki z Włocławka czekają teraz starty w Pucharach Europy, które są kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Juniorek odbywającymi się w tym roku w Mariborze (Słowenia) w dniach 15-17 września.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017