REKLAMA

28 załóg ściga się po Zalewie Włocławskim. Dziś kolejne wyścigi

07:15, 17.06.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Grażyna Sobczak

W piątek wystartowały 19. Długodystansowe Mistrzostwa Polski Anwil Cup. Pierwszego dnia żeglarze ścigali się dwukrotnie. Kolejne wyścigi zaplanowano na dziś i na niedzielę.

Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych to rywalizacja wszystkich klas turystycznych, sklasyfikowanych jako T1,T2 oraz T3, a także klas typowo sportowych, jak Micro czy Omega. Łącznie na wodach Zalewu Włocławskiego rywalizuje 28 ekip.

Żeglarze ścigają się na jednej z najdłuższych tras w kraju. Podczas zawodów spędzają na wodzie nawet po osiem godzin dziennie i przepływają ponad 50 km. W piątek, choć warunki atmosferyczne nie były najlepsze, odbyły się dwa wymagające wyścigi 19. edycji imprezy.

- To były bardzo długie wyścigi. Bojka była postawiona w okolicy Dobrzynia. W międzyczasie mieliśmy też dość mocną ulewę – mówi Andrzej Spychalski, wicekomandor Yacht Clubu Anwil.

Kolejne wyścigi zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę (start o godz. 10:00). W czasie regat na przystani przy ul. Płockiej funkcjonuje miasteczko regatowe dla kibiców. Włocławianie znajdą w nim leżaki, food trucka oraz inne atrakcje brzegowe.

Poza tym mieszkańcy mogą skorzystać z darmowych rejsów katamaranem solarnym OSiR. Jednostka ma wypływać z przystani przy ul. Płockiej w godz. 10:00-16:00 (w przypadku złych warunków atmosferycznych rejsy mogą zostać odwołane). Darmowe rejsy to część promocji Festiwalu Wisły 2017, który w sierpniu ożywi na cztery dni Królową Polskich Rzek pomiędzy Włocławkiem i Toruniem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017