REKLAMA

Pilot szybowcowy Aeroklubu Włocławskiego międzynarodowym szybowcowym mistrzem Czech 2017 w klasie otwartej!

17:01, 14.07.2017 | G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Łukasz Wójcik, pilot szybowcowy Aeroklubu Włocławskiego zwyciężył w Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostwach Czech 2017 w klasie otwartej! Fot. nadesłane

Łukasz Wójcik, pilot szybowcowy Aeroklubu Włocławskiego zwyciężył w Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostwach Czech 2017 w klasie otwartej!

Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Czech to sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w tym samym miejscu za rok. 

Były rozgrywane w trzech klasach: Club, 15-metrowej i Otwartej. W tej ostatniej z dużą przewagą zwyciężył, członek i reprezentant Aeroklubu Włocławskiego latający na szybowcu afrykańskim JS-1C. 

Teren zmagań obejmował obszar południowo-zachodnich Czech, na południe od Pragi, tereny przygraniczne Austrii i Niemiec. W komunikacie na temat sukcesu swojego reprezentanta, Aeroklub Włocławski zwraca uwagę, że piloci ścigali się w siedmiu konkurencjach, pokonując nie tylko przeciwników ale i trudne warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru, burz i opadów deszczu.

- Ziemia czeska okazała się dla mnie bardzo gościnna. Wygrałem trzy spośród siedmiu konkurencji prowadząc i zwyciężając zdecydowanie w mojej klasie. To ważne, gdyż już za chwilę startował będę w najważniejszych dla mnie zawodach w tym sezonie. Forma jest i to mnie bardzo cieszy. Warto podkreślić, że sukces ten nie był by możliwy, gdyby nie wparcie kutnowskiej firmy Polfarmex, Urzędu Miasta Kutno i Kliniki Kolasiński oraz partnerów Agencji Curcuma i WW Reklama - komentuje swoje zwycięstwo reprezentant Aeroklubu Włocławskiego. 

Wójcik jeszcze w lipcu weźmie udział w Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej, a w sierpniu wybiera się na Mistrzostwa Europy.

(G.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

IKARIKAR

2 0

prawdziwy sportowiec szacun nie płaczek jak trener MILICIC!!! 21:27, 14.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

******

6 0

Przestańcie z uporem maniaka wprowadzać w błąd czytelników,jakoby Łukasz Wójcik reprezentował Aeroklub Włocławski.Facet w swojej gadce przy zdjęciu nawet nie bąknął o tym skansenie z Kruszyna,za to dokładnie wymienił swoich sponsorów.Po jakiego wała uprawiać tak *%#)!& dziennikarstwo? Gość nie wspomina o Włocławku ale wy ciągle jak coś wygrywa chwalicie się Nim.Jeśli naprawdę reprezentuje Aeroklub Włocławski to pokażcie mi fotę z logo na jego ubraniach albo szybowcu.Nie ma tam nic o Włocławku,nawet wielkości waszych siusiaków czyli małego!Na swojej stronie bardzo często wspomina o tym że jest z Kutna, uwypuklając ten fakt. Odpuście bo wychodzicie na czubków.Szkolił się we Włocławku i tyle.Z słów Jego nie wypływa jakaś miłość do naszego grodu. 22:06, 18.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017