Sukces szybownika Aeroklubu Włocławskiego. Wrócił z medalem z Mistrzostw Polski

17:51, 27.07.2017 N.S
Skomentuj Łukasz Wójcik wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Fot. nadesłane Łukasz Wójcik wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Fot. nadesłane

Szybownik Aeroklubu Włocławskiego i Kliniki Kolasiński Gliding Team, Łukasz Wójcik odniósł kolejny sukces. W zakończonych w sobotę 42. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie otwartej szybownik z Kutna, latający szybowcem JS-1CTJ wywalczył brązowy medal.

Zawody odbywały się na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. Pogoda była bardzo zmienna, ale pozwoliła rozegrać pięć konkurencji o długości od 200 do nawet 600 km.

- Bardzo cieszę się z tego medalu. Wywalczyłem go w trudnej walce z najlepszymi pilotami naszego kraju. Po raz trzeci w tym sezonie stanąłem na podium zawodów – mówi Łukasz Wójcik. – To był ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które rozpoczną się w Anglii za około trzy tygodnie. Czuję się dobrze przygotowany i zmotywowany do najważniejszych zawodów w tym roku i liczę na dobry wynik.

Drugi z reprezentantów Aeroklubu Włocławskiego i Kliniki Kolasiński Gliding Team, Łukasz Grabowski, latający szybowcem Diana 2 zakończył rywalizację na piątym miejscu.