REKLAMA

Długi weekend na sportowo. W Dobrzyniu nad Wisłą będą rywalizować windsurferzy i kolarze

08:34, 11.08.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Rywalizować będą windsurferzy i kolarze. Fot. depositphotos

Długi weekend w Dobrzyniu nad Wisłą przyniesie wiele sportowych emocji. 14 i 15 sierpnia Dobrzyński Klub Żeglarski zaprasza na imprezy związane nie tylko ze sportami wodnymi.

Dobrzyński Klub Żeglarski tradycyjnie włączy się w obchody święta Dobrzynia nad Wisłą, organizując imprezy sportowe. Już w poniedziałek, 14 sierpnia na tamtejszej przystani odbędą się Mistrzostwa Polski w długim dystansie klasy raceboard. Na starcie stanie czołówka tej kategorii i klasy RSX z Radkiem Furmańskim, wychowankiem DKŻ, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i Świata, na czele.

Jeszcze więcej atrakcji czeka 15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego będzie w Dobrzyniu Dniem Kolarskim.

- Wykorzystujemy wspaniałe ukształtowanie skarpy wiślanej w Dobrzyniu i organizujemy wyścig na rowerach górskich. W wyścigu głównym wystartuje ok. 60 zawodników. Będzie bardzo wysoki poziom sportowy. Na liście startowej jest kilku Mistrzów Polski tej konkurencji, w związku z tym będzie co oglądać – zapewnia Ryszard Przybytek z Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Poza wyścigiem główmy odbędą się także starty juniorów i młodzików. Również osoby, które nie dysponują profesjonalnym sprzętem kolarskim, będą mogły wziąć udział w rywalizacji. Specjalnie dla nich przygotowywany jest wyścig na "damkach" pod górę. Żeby wziąć udział w zabawie, wystarczy pojawić się na linii startu z kaskiem. W planach są również wyścigi po płaskim terenie dla dzieci w kategoriach wiekowych do 6, do 9 i do 12 lat.

Równolegle do sportowej rywalizacji będą odbywać się festyny i pokazy organizowane przez Lokalna Grupę Działania oraz koncerty. Dla osób, które nie mają zacięcia sportowego przygotowano konkursy, m. in. plastyczny i fotograficzny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

DługiDługi

0 1

A propos Długi jeśli je macie?, to bank nawet przez 10 lat nie da wam o nich zapomnieć. 10:22, 11.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017