To absolutny rekord kolejki! Łącznie strzelili 25 bramek, a przy okazji nie stracili ani jednej

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 16:16, 11.09.2017 .
Skomentuj W swoim ostatnim meczu Włocłavia Włocławek pewnie pokonała na stadionie OSiR Piast Złotniki Kujawskie 14:0. Fot. Kamil Zgodziński W swoim ostatnim meczu Włocłavia Włocławek pewnie pokonała na stadionie OSiR Piast Złotniki Kujawskie 14:0. Fot. Kamil Zgodziński

Takiego piłkarskiego weekendu we Włocławku nie było już dawno. Piłkarze Lidera i Włocłavii pewnie wygrali swoje mecze, ale na uwagę zasługują przede wszystkim rozmiary tych zwycięstw! Lider wygrał różnicą 11 bramek, a Włocłavia aż 14. To absolutny rekord tej kolejki.

W ostatniej kolejce Lider Włocławek swój mecz w ramach rozgrywek IV ligi kujawsko-pomorskiej rozgrywał w Jabłonowie Pomorskim. Podopieczni Dariusza Kopczyńskiego byli faworytem tego meczu, aczkolwiek ostatnie wyniki sugerowały, że nie będzie to łatwe spotkanie. Zarówno Lider, jak i Naprzód przegrały swoje poprzednie mecze i weekendowe spotkanie było szansę na zrehabilitowanie się i pokazanie swoich umiejętności. Szczególnie zależało na tym drużynie z Pomorza, która grała u siebie. Po 90. minutach można być jednak pewnym tego, że o ostatnim meczu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Worek z bramkami został rozwiązany już w 7. minucie, gdy pierwszego gola zdobył Dawid Wojtczak. W 15. minucie było już 0:2, a w 30. czerwony kartonik obejrzał zawodnik gospodarzy. Od tego momentu, piłkarze Dariusza Kopczyńskiego całkowicie zdominowali grę. Na uwagę zasługuje przede wszystkim 5 bramek Patryka Dudkiewicza i 3 gole Tomasza Szablewskiego.

- Do momentu otrzymania przez Naprzód czerwonej kartki mieliśmy już kilka sytuacji, które mogliśmy wykorzystać. Myślę, że ułatwiło nam to strzelanie bramek, ale byliśmy w takiej dyspozycji, że i bez niej strzelilibyśmy w tym meczu dużo goli - powiedział w rozmowie z Portalem DDWłocławek Dariusz Kopczyński, trener Lidera Włocławek.

Ostatecznie Lider, grając na wyjeździe, zwyciężył 11:0.

Druga włocławska drużyna rozgrywała swój mecz u siebie, na stadionie OSiR. Piłkarze Włocłavii Włocławek na własnym boisku podejmowali Piast Złotniki Kujawskie. W poprzedniej kolejce pechowo przegrali na wyjeździe z LTP Lubanie 3:4. Po ostatniej porażce, drużyna prowadzona przez Mirosława Kasińskiego chciała się jak najszybciej zrehabilitować. I udało się to zrobić w ostatnim meczu. Kanonadę strzelecką rozpoczął już w 5. minucie Piotr Charzewski. Po indywidualnej akcji zwiódł w pole kilku zawodników gości, odwrócił się i pewnym strzałem dał drużynie prowadzenie. Włocławski zespół był dużo lepszy i średnio co kilka minut strzelał kolejną bramkę. Ostatecznie wygrał 14:0, a na listę strzelców wpisało się 11 zawodników. Trzy bramki zdobył Głąba, a dwie Krosnowski.

Ostatnie zwycięstwa pozwoliły poprawić drużynom swoje miejsca w tabeli. Lider Włocławek z 12 punktami plasuje się na 6. miejscu w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej, a Włocłavia Włocławek z 10 oczkami jest na 3 pozycji w V lidze.