Zamknij
REKLAMA

Wiadomo ile pieniędzy przeznaczą na sport. Do rozdania mają blisko 1,5 mln zł

16:27, 11.01.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Milion złotych przeznaczono na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży.Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Do 18 stycznia włącznie przyjmowane będą wnioski klubów i organizacji sportowych na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i turystyki. Do rozdysponowania przeznaczono kwotę blisko 1,5 mln złotych.

Konkurs został ogłoszony 28 grudnia, a wnioski zostaną poddane ocenie przez komisję, która zostanie powołana z inicjatywy prezydenta Włocławka. Urząd miasta przekonuje, że z roku na rok stara się udoskonalać system przyznawania pieniędzy. Na chwilę obecną część wniosków już wpłynęła.

- Na ten moment mamy już trochę tych pism, ale nie jest to jeszcze jakaś duża liczba. Kwota, którą mamy do rozdysponowania to blisko 1,5 mln złotych. Jest to spora pieniędzy jeśli chodzi o rozwój sportu dzieci i młodzieży w mieście. Mamy nadzieję, że wniosków będzie dużo więcej i organizacje będą chciały skorzystać z tych środków - powiedziała podczas konferencji prasowej Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka.   

Wyszczególniono poszczególne kwoty na realizację działań w zakresie upowszechniania sportu. W związku z tym najwięcej, bo aż 1 mln zł przeznaczono na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Poza tym, organizacja imprez sportowych i zawodów pochłonie 150 tys. zł, a na turystykę kwalifikowaną przeznaczono kwotę 15 tys. zł. Blisko 40 tys. zł będzie kosztować organizacja włocławskiego półmaratonu, a połowę tej kwoty pochłonie też Olimpiada Hefajstosa. Dodatkowo, 100 tys zł urząd przeznaczy na lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U-20. W 2018 roku we Włocławku planowana jest także organizacja biegu ekstremalnego.

W tym roku w kryteriach oceny wniosków pojawiło się kilka nowości. 

-  Przede wszystkim będziemy zwracać uwagę na to, czy na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, ponieważ miasto prowadzi aktywną politykę rewitalizacji Śródmieścia, uczęszczają dzieci ze tego rejonu. Kluby mogą się w ten sposób wykazać. Takie wnioski mogą liczyć na większe wsparcie. Jeśli chodzi o zawody sportowe to chcemy też zachęcić środowisko sportowe do uczczenia obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - powiedział Łukasz Pszczółkowski, dyrektor Biura Sportu i Turystyki we włocławskim UM.

Rozstrzygnięcie złożonych wniosków nastąpi w lutym.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone