Zamknij
REKLAMA

Reprezentacja zagra we Włocławku! Polska powalczy o punkty z Albanią

17:20, 08.02.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Mecz Polski z Albania odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 18. Fot. Krzysztof Osiński

Reprezentacja Polski kobiet rozegra swoje kolejne mecze w ramach spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Świata, które odbędą się we Francji. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że mecz z Albanią odbędzie się we Włocławku.

Mecz Polski z Albanią zostanie rozegrany 4 kwietnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa między innymi Lider Włocławek, Włocławia i Włocławska Akademia Piłkarska. 

To nie pierwszy mecz, który kadra Polski kobiet zagra w naszym mieście. Podobne spotkania odbyło się już między innymi w 2002 roku. Wtedy Polki zmierzyły się z Izraelem i wygrały 4:0. Stosunkowo niedawno, bo w 2016 roku we Włocławku nasze reprezentantki grały we Włocławku z Mołdawią. Wtedy, bez większych problemów pokonały przeciwniczki strzelając im 4 bramki, nie tracąc przy okazji żadnej.

Możliwość organizacji meczu to sukces kujawsko-pomorskiego związku piłki nożnej.

- To, że mecz reprezentacji Polski z zespołem Albanii to zasługa prezesa kujawsko-pomorskiego związku piłki nożnej Eugeniusza Nowaka. Ja osobiście cieszę się, że po raz kolejny prezes mi zaufał i powierzył organizację meczu - powiedział w rozmowie z portalem DDWłocławek Jarosław Chwiałkowski, wiceprezes KPZPN ds. podokręgu Włocławek i jednocześnie trener WAP Włocławek.

Po trzech meczach eliminacyjnych Polski zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. Do tej pory wygrały z Białorusią i Albanią. Raz musiały uznać wyższość rywalek - we wrześniu ubiegłego roku przegrały ze Szwajcarią.

W reprezentacji Polski gra wiele znanych zawodniczek. Jedną z nich jest Paulina Dudek, która niedawno przedłużyła swój kontrakt z ekipą Paris Saint-Germain. We Włocławku zaprezentują się także takie zawodniczki jak Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Julia Matuschewski (1.FFC Frankfurt) czy Katarzyna Daleszczyk i Aleksandra Sikora, które na co dzień bronią barw włoskiej Brescii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone