Sukcesy karateków WKKK. Brązowy medal zdobył sensei klubu Juliusz Mazurkiewicz!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:01, 15.03.2018 . Aktualizacja: 14:03, 16.03.2018
Skomentuj Zawody odbyły się 10 marca w Nowej Soli. Fot. Nadesłane Zawody odbyły się 10 marca w Nowej Soli. Fot. Nadesłane

Do udanych mogą zaliczyć ostatnie zawody zawodnicy Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin rozgrywane w Nowej Soli. Karatecy zdobyli łącznie 4 brązowe medale. Jeden z nich wywalczył Juliusz Mazurkiewicz, sensei włocławskiego klubu.

Zawody odbyły się w hali OSiR w Nowej Soli. Włocławski klub reprezentowało łącznie 7 zawodników, z których 4 stanęło na najniższym stopniu podium. III miejsca zdobyli: Marlena Gralak, Jakub Rybka i Marek Różański. Na tym samym stopniu podium stanął też ich sensei.

Dla Juliusza Mazurkiewicza występ na Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego był powrotem do walki o najwyższe trofea po dwuletniej przerwie i odpoczynku od zawodów. W kategorii kumite do 90 kg musiał uznać wyższość rywali, ale ostatecznie i tak zajął wysokie, III miejsce.

- Powrót do startów po tak długiej przerwie uważam za udany. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie osoby mi najbliższe a medal dedykuje swojemu synkowi Antosiowi- ocenił Juliusz Mazurkiewicz.

W zawodach rozgrywanych w Nowej Soli wystąpili także Zuzanna Waszak , Oliwier Krzyżanowski i Jakub Stawisiński, którzy tym razem nie zdobyli żadnych medali.