Zakończyły się zmagania VI edycji Zimowej Ligi Tenisa. Wyłoniono najlepszych zawodników

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 09:00, 12.04.2018 . Aktualizacja: 17:22, 12.04.2018
Skomentuj Fot. Sylwia Szczupakowska Fot. Sylwia Szczupakowska

Od kilku lat na kortach Pałacu Bursztynowego rozgrywana jest Zimowa Liga Tenisa, która cieszy się sporym zainteresowaniem u graczy korzystających z pałacowych kortów. W kwietniu br. zakończyła się już jej VI edycja.

W rywalizacji, która rozpoczęła się w października 2017 wzięło udział łącznie 17 graczy, którzy grali systemem „każdy z każdym”. W ciągu wielu dni sportowych emocji rozegrano w sumie ponad 120 spotkań. W weekendowym finałowym Turnieju Mistrzowskim rozgrywanym w sobotę i dzielę (7 i 8 kwietnia) wystąpiło ośmiu najlepszych zawodników. Grano systemem pucharowym. Do półfinałów awansowali Łukasz Sprawka, który wygrał z Markiem Grzelakiem, Tomasz Lipigórski (pokonał Tomasza Sołtysiaka), Radosław Sobieraj (pokonał Daniela Brzuszkiewicza) i Marek Drozdowski, który po zaciętym meczu wygrał z Mariuszem Krzyżanowiczem.

Zwycięzcą Ligii został Tomasz Lipigórski, który po niezwykle emocjonującym pojedynku, pokonał Radosława Sobieraja 6:3, 7:5. Trzecie miejsce zajął Łukasz Sprawka, a czwarte Marek Drozdowski.

W ramach VI edycji Zimowej Ligi Tenisa rozegrano też turniej pocieszenia. Wygrał go Marek Grzelak, który pokonał Mariusza Krzyżanowicza i zajął ostatecznie V miejsce w Turnieju Mistrzowskim.

Zwycięzcom wręczono puchary i nagrody, a trenerami i opiekunami zmagań byli Dariusz i Jakub Domeradzcy.