Zamknij
REKLAMA

Świetne występy w Warszawie na pucharze Warsa i Sawy. Są kolejne medale do kolekcji!

19:26, 13.04.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
W zawodach organizowanych w Warszawie wzięło udział blisko 400 zawodników z całej Polski. Fot. Nadesłane

Zakończyły się sportowe zmagania w ramach organizowanego już po raz piąty Pucharu Warsa i Sawy. W zawodach wzięło udział kilkunastu zawodników z Akademii Karate Tradycyjnego Centrum. Zawodnicy 3 razy stawali na podium, a krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył po raz kolejny Bartosz Piątek.

W zawodach zorganizowanych w hali sportowej "Siennicka" w Warszawie wzięło udział blisko 400 zawodników zrzeszonych w klubach z całego kraju. Swoją liczną reprezentacje wystawiły także kluby Akademii Karate Tradycyjnego Centrum. Instruktorzy, do udziału w sportowych zmaganiach wystawili łącznie 12 zawodników, z czego 3 przywiozło ze stolicy medale.

Warszawski turniej dzieci, kadetów i juniorów od lat przyciąga dużą liczbę zawodników, chcących pokazać się na szczeblu tych zawodów. Jak przekonuje Jarosław Hofman, rozegrane 7 kwietnia zawody to doskonałe przetarcie przed kolejnymi, równie istotnymi turniejami karate.

- Warszawski Puchar Warsa i Sawy to bardzo ważna impreza sportowa, na którą zdecydowaliśmy się wystawić naszych kilkunastu zawodników. Biorąc pod uwagę istotne zawody karate to warszawski turniej jest ostatnim, w którym nasi zawodnicy mogli zaprezentować się przed czerwcowymi zawodami rangi Pucharu Polski. W Warszawie wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Była duża konkurencja ze strony innych klubów z całej Polski, więc tym bardziej cieszą wywalczone przez nas medale - powiedział w rozmowie z portalem DDWłocławek Jarosław Hofman z Akademii Karate Tradycyjnego Centrum Włocławek.

3 zawodników na co dzień trenujących w klubie zdobyło medale. Trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych zajęli Jakub Birek i Adam Górecki. Młodszy z zawodników (Adam Górecki) karate trenuje od 2 lat i występuje w kategorii wiekowej rocznika 2012. Na najwyższym stopniu podium już po raz kolejny stanął z kolei Bartosz Piątek, który okazał się bezkonkurencyjny w roczniku 2009. Wywalczony medal to dla włocławianina kolejne wyróżnienie, który tylko w 2018 zdobył już 2 złote i 1 srebrny medal.

Znakomite występy zawodników zrzeszonych w Akademii Karate Tradycyjnego Centrum to efekt treningów stojących na bardzo wysokim poziomie. Młodzi zawodnicy swoje umiejętności kształtują na zajęciach, które odbywają się przez większość tygodnia. Dla wyróżniających się karateków prowadzone są zajęcia dodatkowe.

Przed młodymi zawodnikami kolejny ważny turniej. 1 czerwca powalczą o Puchar Polski. Impreza odbędzie się w Gdańsku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone