Zawodniczki Włocławskiej Akademii Piłkarskiej gromią kolejne rywalki! Awans do II ligi coraz bliżej

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 09:15, 17.04.2018 . Aktualizacja: 09:17, 17.04.2018
Skomentuj Fot. Adam Szalczyński Fot. Adam Szalczyński

Zawodniczki Włocławskiej Akademii Piłkarskiej wygrały swój kolejny mecz ligowy. Tym razem nie dały najmniejszych szans ekipie Legii Chełmża. Zwycięstwo oznacza, że awans do II ligi staje się coraz bardziej realny.

Przed meczem rywalki podopiecznych Jarosława Chwiałkowskiego miały na swoim koncie zaledwie 9 punktów i zajmowały dopiero 11. miejsce w ligowej tabeli. Swój dorobek punktowy chciały poprawić we Włocławku. Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po ich myśli. Włocławianki rozpoczęły pewnie mecz i już w 6. minucie za sprawą strzału Magdaleny Górskiej wyszły na prowadzenie. Kolejne bramki padały błyskawicznie. Po pierwszym kwadrancie zawodniczki z Włocławka prowadziły już 2:0, a kolejnego gola zdobyła Górska. Po pierwszej połowie włocławianki prowadziły już 7:0 i wiadomo było, że nie dadzą wyrwać sobie tego zwycięstwa.

W drugiej połowie zawodniczki Jarosława Chwiałkowskiego dołożyły jeszcze 5 goli i ostatecznie wygrały 12:0. Włocławianki wyrównały rekord najwyższej wygranej. W rundzie jesiennej takim samym stosunkiem wygrały ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski. Na dobrą grę swoich zawodniczek zwracał uwagę trener zespołu.

- Ciesze się, że to co ćwiczymy na treningach przekłada się na nasze mecze. Założenia, które sobie zakładamy przed meczem perfekcyjnie wykonujemy podczas naszej gry. Mecz z Chełmżą pokazuje jaki mamy potencjał, Od 60. minuty na boisku przebywało już 7 nowych zawodniczek . Jest to również motywacja dla nich, bo rywalizacja w zespole jest ogromna - powiedział w rozmowie z portalem DDWłocławek Jarosław Chwiałkowski, trener Włocławskiej Akademii Piłkarskiej.

W meczu z Legią Chełmża po cztery bramki strzeliły Magdalena Górska i Julia Kubiak. Dwa gole strzeliła Oliwia Frontczak, a Julia Kazanecka i Dominika Wróblewska dołożyły po jednym trafieniu.

A kolejny mecz włocławianki zagrają 22 kwietnia. Ich rywalkami będą zawodniczki Fuksa Wielowicz.