Świetne występy Melanii Rybarkiewicz! Są kolejne sukcesy młodej tenisistki z Włocławka

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 11:04, 22.04.2018 .
Skomentuj To były pracowite miesiące dla młodej tenisistki pochodzącej z Włocławka. W krótkim odstępie czasu walczyła podczas dwóch ważnych turniejów i zajęła czołowe miejsca. Fot. Nadesłane To były pracowite miesiące dla młodej tenisistki pochodzącej z Włocławka. W krótkim odstępie czasu walczyła podczas dwóch ważnych turniejów i zajęła czołowe miejsca. Fot. Nadesłane

Malenia Rybarkiewicz notuje kolejne świetne występy na kortach tenisowych. W dwóch ostatnich turniejach pokazała się ze znakomitej strony i zaprezentowała tenis na najwyższym poziomie. W Karpaczu okazała się najlepsza.

Dla młodej włocławianki trenującej na co dzień w szkółce tenisowej Legii Warszawa to był pracowity początek roku. Na przestrzeni dwóch miesięcy wystąpiła w dwóch ważnych turniejach tenisowych. Podopieczna Cyrila Kalisa w marcu wystąpiła w turnieju rozgrywanym na kortach AT Masters w Radomiu.

- Turniej dla naszej zawodniczki rozpoczął się idealnie – łatwym zwycięstwem w pierwszej rundzie z Julia Zawadzką 6/0 6/0 oraz pokonaniem w kolejnej rundzie Mai Wróbel 6/2 6/1. Niestety w półfinale nie udało się jej zagrać tak dobrze, jak poprzedniego dnia. Legionistka uległa Oliwii Klimas 1/6 4/6 - poinformowała oficjalna strona klubu Legii Warszawa.

Malania zajęła 3 miejsce w singlu i pierwszy raz, w parze z o wiele wyższą tenisistką od siebie, wygrała w deblu. Znakomite występy włocławianka zanotowała także w kwietniu podczas trzydniowych zawodów rozgrywanych w Karpaczu. Młoda legionistka w zawodach cyklu o Puchar Family Tennis Camp w meczu półfinałowym zmierzyła się ze swoją klubową koleżanką, którą pokonała 0:6 6:3 i 10:8 w tie breaku.

[ZT]27567[/ZT]

- Można śmiało powiedzieć, że ten mecz był najbardziej emocjonującym spotkaniem turnieju. Jego zaciętość i walka dziewczyn skupiły przy korcie wielu kibiców. Pierwszy set należał bezapelacyjnie do Gaby, wygrała go 6:0. W drugim secie Mela ocknęła się i wygrała 6:3. W tiebreaku Gaba prowadziła 5:1, lecz determinacja Meli doprowadziła do stanu 6:6. Melania w tym momencie uwierzyła w siebie i Gaba, broniąc jedną piłkę meczową, musiała ulec koleżance z klubu. Mela wygrała 10:8 w tiebreaku oraz zrewanżowała się po ostatniej wygranej Gaby - poinformował klub na swojej stronie.

Melania Rybarkiewicz we wcześniejszej fazie zawodów nie dała większych szans rywalkom wygrywając 3 mecze bez utraty ani jednego seta. Bezkonkurencyjna okazała się także w ścisłym finale imprezy.