Zamknij
REKLAMA

Hubert Tomczak powalczy o kolejne medale! W sobotę wystartuje w ważnych mistrzostwach

17:09, 11.05.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Hubert będzie bronił brązowego medalu zdobytego w poprzednim roku w Siedlcach. Fot. Naszbrzesc.pl

W sobotę rozpoczynają się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów do 15 li 17 lat. W zawodach wystartuje między innymi Hubert Tomczak, zawodnik Łokietka Brześć Kujawski. Młody zawodnik ma ogromne szanse na kolejny medal.

Hubert będzie bronił brązowego medalu zdobytego w poprzednim roku w Siedlcach. Nie powinno to być trudne ponieważ według list startowych zawodnik z Brześcia Kujawskiego jest klasyfikowany w kat. 56 kg na pierwszym miejscu. W przygotowaniach do startu Huberta zaangażowanych było wiele osób, które zagwarantowały Tomczakowi wszystko, aby jak najlepiej mógł zaprezentować się na pomoście w Zamościu.

Za przygotowanie sportowe odpowiadał trener Tomasz Michalak, który wypowiedział się na temat szans młodego zawodnika.

- Hubert jest dobrze przygotowany i powinien walczyć o najwyższy stopień podium. Liczę na wynik 170 kg w dwuboju, chociaż wiem, że tego chłopaka stać na jeszcze więcej. Mam nadzieję, że tym startem Hubert zapewni sobie start w mistrzostwach Europy. Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim, którzy okazują nam pomoc i wsparcie. Bądźcie z nami również w sobotę. Brześć będzie dumny - powiedział Tomasz Michalak, trener Huberta Tomczaka.

Nad odnową oraz przygotowywaniem diety i kontrolą wagi młodego sztangisty czuwa trener Bartosz Gralewski, a wszelkie sprawy organizacyjne spoczywają na barkach kierownika sekcji Tomasza Wojtczaka. Ważna jest także rola mamy Huberta, koleżanek i kolegów z Husarii Lubraniec oraz działaczy i trenerów Zawiszy Bydgoszcz.

Młody sztangista ma za sobą znakomity ubiegły rok. W 2017 wywalczył między innymi 3. miejsce na mistrzostwach LZS i 4. miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 15. 

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone