Kolejne sukcesy młodych pięściarzy Championa Włocławek. W Koninie zajęli drużynowo III miejsce

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:20, 06.06.2018 . Aktualizacja: 00:35, 07.06.2018
Skomentuj W zawodach rozgrywanych w Koninie wzięło udział kilkuset zawodników z blisko 80 klubów pięściarskich. Fot. Nadesłane W zawodach rozgrywanych w Koninie wzięło udział kilkuset zawodników z blisko 80 klubów pięściarskich. Fot. Nadesłane

Szczęśliwa dla zawodników włocławskiego Championa okazała się ostatnia Olimpiada Młodzieży rozgrywana w Koninie. Młodzi pięściarze zdobyli łącznie 3 medale i znakomicie zaprezentowali się w klasyfikacji drużynowej.

W zawodach rozgrywanych w Koninie wzięło udział kilkuset zawodników z blisko 80 klubów pięściarskich zlokalizowanych na terenie całej Polski. W ringu znakomicie zaprezentowali się między innymi sportowcy z Włocławka.

- Poziom zawodów uważam za bardzo wysoki. Na zawody do Konina zjechali się najlepsi zawodnicy z całej Polski wyłonieni w eliminacjach. Wśród nich znalazła się spora grupa zawodników z Włocławka. Cieszy nas ilość zdobytych medali i to, że po raz kolejny znakomicie zaprezentowaliśmy się drużynowo - powiedział w rozmowie z portalem DDWłocławek Kamil Korpowski, trener z z klubu bokserskiego Champion Włocławek.

Srebrny medal i jednocześnie tytuł vicemistrza Polski zdobył Jakub Straszewski. Na najniższych stopniach podium stanęła dwójka innych pięściarzy - Martyna Bruch i Dorian Tomczak.

Klub Bokserski Champion Włocławek zajął także wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dzięki młodym sportowcom z Włocławka wysoko uplasowała się też sama reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego. Zakończyła ona zawody na II miejscu.