Świetne wyniki zawodników WTW. Na ostatnich zawodach zdobyli dwa medale: złoto i brąz!

10:03, 13.06.2018 | .
Skomentuj
Magdalena Szprengiel z Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, razem z Julią Sulik z SMS Wałcz, Adrianną Mermela z KW 04 Poznań i Pauliną Józefowicz z WIR Iława rywalizowała w konkurencji czwórek podwójnych. Fot. Nadesłane

Magdalena Szprengiel z Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego reprezentowała Polskę podczas Regat Nadziei Olimpijskich w konkurencji czwórek podwójnych. Jej zespół zajął trzecie miejsce na podium. Znakomicie zaprezentował się też Fabian Barański, który zdobył złoto w Ratzeburgu.

Regaty Nadziei Olimpijskich rozgrywane były w Poznaniu. Wzięło w nich udział ponad 100 zawodników. Zawody po raz pierwszy odbyły się w 1995 roku i zostały powołane do życia zgodnie z ustaleniami Grupy Wyszehradzkiej. Do dziś biorą w nich udział przedstawiciele czterech krajów wchodzących w jej skład: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Co roku, zawody odbywają się rotacyjnie w kolejnym z państw - tym razem zdolną młodzież gościła poznańska Malta. Kadra, która wystąpiła na zawodach została wyselekcjonowana na podstawie testów, które odbywały się pod koniec maja w Kruszwicy.

Magdalena Szprengiel z Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, razem z Julią Sulik z SMS Wałcz, Adrianną Mermela z KW 04 Poznań i Pauliną Józefowicz z WIR Iława rywalizowała w konkurencji czwórek podwójnych.

W konkurencji najlepsze okazały się reprezentantki Czech. Na drugim miejscu dopłynęły zawodniczki z Węgier, a na najniższym stopniu podium zawody zakończyły Polki.

Wyniki:

1. Czechy - 7:42.09
2. Węgry A - 7:53.15
3. Polska - 7:55.68
4. Węgry B - 8:14.52

Na ostatnich zawodach znakomicie zaprezentował się także Fabian Barański. Podczas Międzynarodowych Regat Wioślarskich rozgrywanych w niemieckim Ratzeburgu zawodnik WTW w parze z Mateuszem Świętkiem z KW 04 Poznań, płynął w konkurencji dwójek podwójnych. W wyścigu finałowym od samego początku objęli prowadzenie, które powiększali sukcesywnie w trakcie dystansu. Na mecie wyprzedzili reprezentantów Niemiec aż o 4 sekundy. Niemcy w dwójce wystawili swoich najmocniejszych zawodników. Anton Finger i Henrik Runge to wicemistrzowie świata juniorów w jedynkach z lat 2016 i 2015.