Reprezentacja Polski przegrywa z Norwegią! Porażka oznacza brak awansu na Mistrzostwa Europy

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:20, 12.06.2018 . Aktualizacja: 08:03, 13.06.2018
Skomentuj Przegrana oznacza, że Polski nie awansowały na Mistrzostwa Europy. Fot. Daniel Wiśniewski Przegrana oznacza, że Polski nie awansowały na Mistrzostwa Europy. Fot. Daniel Wiśniewski

W poniedziałek reprezentacja Polski kobiet do lat 19 rozgrywała na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku mecz w ramach II rundy eliminacji do mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Polki uległy Norweżkom 0:1 i tym samym nie awansowały na europejski turniej.

Reprezentacja Polski, aby uzyskać awans do Mistrzostw Europy do lat 19 musiała wysoko wygrać z Norwegią i liczyć na dobry układ pozostałych meczów. Polki rozpoczęły mecz w składzie: Natalia Piątek, Nicole Eckerle, Małgorzata Grec, Marcjanna Zawadzka, Oliwia Woś, Joanna Olszewska, Kasandra Parczewska, Dominika Gąsieniec, Roksana Ratajczyk, Weronika Zawistowska i Nikola Karczewska. To one lepiej rozpoczęły spotkanie. Biało-czerwone prowadziły grę.

W 14. minucie meczu groźnie uderzyła Weronika Zawistowska, ale jej strzał został obroniony. W 30. minucie groźnie zrobiło się pod polską bramką. Po dośrodkowaniu Norweżki z rzutu wolnego Natalia Piątek wyszła jednak z bramki i „zdjęła” piłkę z głowy składającej się do strzału rywalki. 8 minut Polki mogły przegrywać, na szczęście dobrze zachowała się polska defensywa. Andrea Norheim strzelała z przewrotki, Natalia Piątek sparowała piłkę na poprzeczkę, a po dobitce z linii bramkowej wybiła ją Oliwia Woś.

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił. Reprezentacja Polski atakowała, ale piłka nie wpadała do siatki. W 60. minucie Polki miały rzut wolny, ale niecelnie strzelała Kasandra Parczewska. Kilka minut później Polski znów mogły wyjść na prowadzenie. Z za pola karnego strzelała Dominika Gąsieniec, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarkę. 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Norweżki wyszły na prowadzenie. Po jednym z dośrodkowań Sophie Haug tak uderzyła z powietrza, że piłka przełamała rękawice Natalii Piątek. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania i to Norweżki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Przegrana oznacza, że Polski nie awansowały na Mistrzostwa Europy.