Zamknij
REKLAMA

Kapitan Mistrzów Polski zostaje w klubie! Kamil Łączyński podpisał nowy kontrakt z Anwilem!

08:20, 11.07.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Kamil Łączyński to czwarty pewny zawodnik, który będzie reprezentować Anwil w nadchodzącym sezonie. Poza nim, ważne umowy mają: Jarosław Zyskowski, Josip Sobin i Rafał Komenda. Fot. Daniel Wiśniewski

Kamil Łączyński swoją rewelacyjną grą w fazie play off bezsprzecznie zasłużył sobie na nową umowę. We wtorek klub poinformował, że kontrakt z kapitanem Mistrzów Polski został przedłużony o dwa kolejne sezony.

Łączyński dołączył do włocławskiej ekipy w 2015 roku i początkowo nie pełnił w zespole aż tak ważnej roli. Pod okiem trenera Igora Milicicia rozwinął się i z każdym kolejnym sezonem stawał się coraz ważniejszą postacią w klubie. Nowa umowa oznacza, że kapitan Anwilu będzie grał we Włocławku aż do sezonu 2019/2020 włącznie. Pobyt we Włocławku może być jednak krótszy dzięki zapisowy "buy-out".

 Satysfakcji z powodu przedłużenia kontraktu nie kryje prezes klubu, który zdaje sobie sprawę jak ważną postacią w zespole jest MVP finałów Energa Basket Ligi.

- To dla nas ważny moment. Udało nam się dojść do porozumienia z naszym kapitanem i zawodnikiem, który jak nikt w ostatnich latach utożsamiał to, co najbardziej cenią kibice we Włocławku: wolę walki, zaangażowanie i upór. Jako klub akcentowaliśmy chęć przedłużenia umowy od zakończenia ostatnich rozgrywek, ale cieszę się, że i sam Kamil chciał dalej grać w Anwilu. W Polsce tak naprawdę nie było innego miejsca, w którym miałby lepsze warunki rozwoju. Będziemy walczyć o kolejny medal, będziemy grać w Lidze Mistrzów, jestem pewien, że Kamil nadal będzie ważnym graczem zespołu – powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu Arkadiusz Lewandowski, prezes KK Włocławek.

W wywiadzie zamieszczonym na stronie klubowej, Kamil Łączyński przyznaje, że podpisanie nowej umowy ma związek z wyzwaniami, do których we Włocławku zdążył się już przyzwyczaić.

- Gdy rok temu przedłużałem kontrakt, mówiłem o rachunkach do wyrównania, o tym, że misja nie została zakończona… W jakże innych okolicznościach spotykamy się dzisiaj. Szczerze mogę powiedzieć: jestem szczęśliwy. Nie raz powtarzałem, że po trzech latach spędzonych we Włocławku utożsamiam się z tym klubem oraz miastem i gdy wyjeżdżaliśmy stąd z rodziną do Gdańska przed zgrupowaniem kadry, liczyłem, że jednak jeszcze tutaj wrócimy. Pod tak udanym sezonie należy kontynuować ten proces. Będziemy bronić mistrza, będziemy grać w Europie - powiedział Kamil Łączyński.

Kamil Łączyński to czwarty pewny zawodnik, który będzie reprezentować Anwil w nadchodzącym sezonie. Poza nim, ważne umowy mają: Jarosław Zyskowski, Josip Sobin i Rafał Komenda. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

kk

4 1

Brawo Panie Kamilu! Liczymy na kolejny wspaniały sezon i obronę mistrzostwa! 11:23, 11.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kibic6kibic6

1 4

Mam nadzieję, że nowy kontrakt Kamila jest większy to oczywiste, ale oby bez przesady, bo z całym szacunkiem, ale potrzebujemy mocnych obcokrajowców jak chcemy powalczyć z drużynami w Europie :P 12:12, 11.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone