Jędrzej Łągiewczyk na najniższym stopniu podium podczas Grand Prix rozgrywanych w Ukrainie

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:42, 20.07.2018 .
Skomentuj Kolejny start zaplanowano na 25 sierpnia. Fot. Nadesłane Kolejny start zaplanowano na 25 sierpnia. Fot. Nadesłane

Znakomicie podczas zawodów rozgrywanych na Ukrainie zaprezentował się Jędrzej Łagiewczyk. Ciechocinianin zajął III miejsce w turnieju kettlebell Grand Prix.

Grand Prix Ukrainy rozrywane były 14 lipca w Uzgordzie. Do walki o końcowe zwycięstwo stanął między innymi Jędrzej Łagiewczyk, mieszkaniec Ciechocinka reprezentujący Polską Akademię Kettlebell. Ostatecznie, w kategorii 80 kg stanął na najniższym stopniu podium.

- Pierwsze zawody na Ukrainie, na których udało się zrobić 10 minut. Nie ma miękkiej gry. Treningi i ciechociński luz pomagają w ostatnich minutach, gdy w ustach mam safari, a dłonie mi drżą. Duma mnie rozpiera, gdy mogę reprezentować moją drużynę i trenera na tak wspaniałych zawodach - powiedział po zawodach Jędrzej Łagiewczyk.

To nie jedyny sukces ciechocinianina. W 2018 roku wystartował między innymi w Otwartych Mistrzostwach Ukrainy, które odbyły się w Tarnopolu. Kolejny start zaplanowano na 25 sierpnia. Wtedy odbędą się Mistrzostwa Europy, których organizację powierzono Olsztynowi.