Znakomite występy lekkoatletów! Złoto Klaudii Kazimierskiej i srebro Julii Kowalskiej!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:35, 30.07.2018 . Aktualizacja: 10:38, 31.07.2018
Skomentuj Spośród 63 sklasyfikowanych klubów z całej Polski LKS Vectra Włocławek zajął 11 miejsce w klasyfikacji medalowej. Fot. Nadesłane Spośród 63 sklasyfikowanych klubów z całej Polski LKS Vectra Włocławek zajął 11 miejsce w klasyfikacji medalowej. Fot. Nadesłane

Znakomicie zaprezentowali się podczas 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej w Chorzowie zawodnicy włocławskiej Vectry. Na szczególną uwagę zasługują występy Klaudii Kazimierskiej i Julii Kowalskiej, które w swoich koronnych konkurencjach zdobyły odpowiednio złoty i srebrny medal.

Na 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zaprezentowało się 11 zawodników trenujących w LKS Vectra Włocławek. Trenerzy lekkoatletów liczyli przede wszystkim na kolejny znakomity występ Klaudii Kazimierskiej, która planowała obronić tytuł Mistrzyni Polski na 1500 metrów wywalczony w ubiegłym roku w Warszawie.

- Na zdecydowaną uwagę zasługuje niesamowita i niepowtarzalna Klaudia Kazimierska. Tegoroczny wynik 4:31,05 pozwolił na bezwzględną wygraną naszej faworytce. Dla Klaudii był to już 6 medal z Mistrzostw Polski zdobyty dzięki bardzo dobrej współpracy z trenerką Agnieszką Nowakowską - relacjonują przedstawiciele klubu.

Na bieżni świetnie zaprezentowała się także Julia Kowalska, która w chodzie na 5000 metrów wywalczyła srebrny medal. Dla młodej zawodniczki był to pierwszy medal zdobyty na tak ważnej imprezie. Podopieczna Martyny Dobrosielskiej udowodniła, że ciężka praca procentuje znakomitymi wynikami końcowymi.

O wielkim pechu może mówić z kolei sztafeta 4x400 metrów kobiet. Drużyna biegnąca w składzie: Daria Gornowicz, Klaudia Kazimierska, Kinga Wasielewska i Zuzanna Strzelewicz zajęły 4 miejsce przegrywając brązowy medal zaledwie o 0,13 sekundy.

Spośród 63 sklasyfikowanych klubów z całej Polski LKS Vectra Włocławek zajął 11 miejsce w klasyfikacji medalowej, a w klasyfikacji punktowej 5 miejsce na ponad 200 klubów, którym udało się wywalczyć punkty. Znakomite wyniki sprawiły, że województwo kujawsko-pomorskie okazało się najlepszym województwem z przewagą ponad 80 pkt nad województwem śląskim.