Świetny start włocławskich piłkarzy. Lider i Włocłavia Włocławek z kompletem punktów!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 08:00, 15.08.2018 .
Skomentuj Fot. Kamil Zgodziński Fot. Kamil Zgodziński

Znakomicie w pierwszych kolejkach zaprezentowali się włocławscy piłkarze występujący w kujawsko-pomorskiej IV i V lidze. W miniony weekend wygrali swoje spotkania, dzięki czemu mogą dopisać do swojego dorobku pierwsze ligowe punkty.

Zarówno dla Lidera Wlocławek, jak i Włocłavii weekendowe mecze były pierwszymi sprawdzianami po dobrze przepracowanych okresach przygotowawczych. Spotkanie na własnym boisku rozgrywali między innymi podopieczni Mirosława Kasińskiego. Włocłavia grała z Unią Gniewkowo. Włocławianie znakomicie rozpoczęli spotkanie i już w 5. minucie, za sprawą strzału Pawła Behlke wyszli na prowadzenie. Kolejne gole były tylko kwestią czasu. Znakomicie dysponowana tego dnia Włocłavia strzeliła w pierwszej części meczu jeszcze jedną bramkę, a w drugiej odsłonie kolejne 4. Ostatecznie wygrali 6:1, a trafienia poza Behlke zanotowali jeszcze: Głąba, Feter, Charzewski i Trzeciak. Po pierwszej kolejce Włocłavia jest liderem tabeli IV ligi.

Swoje pierwsze ligowe spotkanie, ale w ramach rozgrywek V ligi, rozgrywał też Lider. Włocławianie grali na wyjeździe ze Startem Radziejów. Worek z bramkami, w 9. minucie otworzył Dariusz Witkowski. Kolejne bramki dla Lidera padały w 13., 54., 59. i 86. minucie, a gole na swoim koncie zapisali kolejno: Marcin Mularczyk, Rafał Burzyński, ponownie Mularczyk i Patryk Jaworski. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie jednym trafieniem honorowym.

W innych ciekawych spotkaniach rozgrywanych w regionie Orlęta Aleksandrów Kujawski łatwo pokonały Unię Solec Kujawski, Kujawiak Kowal rzutem na taśmę zremisował z Kujawianką Izbica Kujawska, a Cuiavia Inowrocław przegrała z Unią Janikowo.