Włocławski żeglarz wicemistrzem Polski! Są też kolejne medale Furmańskiego i Przybytka

19:03, 01.10.2018 N.S
Skomentuj Jan Marciniak (KS AQUA Włocławek) z załogantem Krzysztofem Białasiem (MOS Iława) wywalczyli wicemistrzostwo Polski w olimpijskiej klasie 49er. Fot. Facebook - Klub Sportowy Aqua Włocławek Jan Marciniak (KS AQUA Włocławek) z załogantem Krzysztofem Białasiem (MOS Iława) wywalczyli wicemistrzostwo Polski w olimpijskiej klasie 49er. Fot. Facebook - Klub Sportowy Aqua Włocławek

Zawodnicy Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego Radosław Furmański i Łukasz Przybytek wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski Klas Olimpijskich. Startujący w rywalizacji juniorów Jan Marciniak z KS Aqua Włocławek został natomiast wicemistrzem w klasie 49er.

Od 27 do 30 września na wodach Zatoki Gdańskiej rozgrywane były żeglarskie mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. Po raz kolejny świetnie spisali się Radosław Furmański i Łukasz Przybytek z Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego. Pierwszy został mistrzem w klasie RS:X, drugi, występujący wraz z Pawłem Kołodzińskim w barwach AZS AWFiS Gdańsk, triumfował w klasie 49er.

Świetnie spisał się również startujący w rywalizacji juniorów Jan Marciniak z KS Aqua Włocławek, który wraz z Krzysztofem Białasiem z MOS Iława startował w klasie 49er. Zawodnik z Włocławka zakończył mistrzostwa ze srebrnym medalem. Nie jest to jego pierwsze trofeum przywiezione z imprezy tej rangi. Zawodnik klubu Aqua, a obecnie student AWF Gdańsk przywoził medale Mistrzostw Polski także w 2016 r. (Mistrzostwo Polski 49er w Sprintach i wicemistrzostwo Polski 49er Juniorów) oraz w 2017 r. (Mistrzostwo Polski 49er Juniorów).