Za nimi znakomita runda jesienna. Kończą ją na drugim miejscu w tabeli II ligi kobiet

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:48, 15.11.2018 . Aktualizacja: 12:43, 16.11.2018
Skomentuj Fot. WAP Włocławek Fot. WAP Włocławek

Zawodniczki Włocławskiej Akademii Piłkarskiej zakończyły zmagania w rundzie jesiennej. W ostatnim meczu rozgrywanym na wyjeździe pokonały Lipno Stęszew i zimę spędzą na II miejscu w ligowej tabeli.

Dla podopiecznych Jarosława Chwiałkowskiego był to 11 mecz ligowy w sezonie 2018/2019. W dotychczasowych spotkaniach rywalki zdołały zdobyć zaledwie 11 punktów i to włocławianki były faworytkami meczu.

Spotkanie ułożyło się znakomicie. Już w 15. minucie spotkania fantastycznie z rzutu wolnego uderzyła Oliwia Frontczak i tym samym otworzyła "worek z bramkami". Na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Drugie trafienie dołożyła Frontczak, a bramki na swoim koncie zapisały jeszcze Anna Rokicka i Justyna Matusiak z rzutu karnego. Po meczu, na dobrą postawę swojego zespołu zwracał uwagę trener.

- Wiedzieliśmy ze wygrana w Stęszewie zapewni nam pozycje wicelidera II ligi. Od początku dziewczyny były skoncentrowane i skupione. Po zdobyciu pierwszego gola przez Oliwie Frontczak uspokoiliśmy grę i kontrolowaliśmy spotkanie. Po przerwie dołożyliśmy trzy gole i zasłużenie wygraliśmy mecz - mówi w rozmowie z portalem DDWłocławek Jarosław Chwiałkowski, trener Włocławskiej Akademii Piłkarskiej.

Ostatnie ligowe zwycięstwo oznacza, że przed włocławiankami spokojna zima. WAP wygrał 7 spotkań i z dorobkiem 22 punktów plasuje się na drugim miejscu w tabeli II ligi kobiet. Do prowadzących w zestawieniu zawodniczek AP Kotwica Kołobrzeg zespół traci 5 punktów.