Siatkarki WTS KDBS Bank Włocławek przegrywają spotkanie u siebie. Kolejny mecz już w sobotę!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 11:07, 18.01.2019 . Aktualizacja: 14:56, 18.01.2019
Skomentuj Ostatnia odsłona spotkania to już dominacja gości, którzy od początku narzucili swoje warunki gry. WTS nie zamierzał się jednak poddawać i konsekwentnie gonił wynik. Fot. Daniel Wiśniewski Ostatnia odsłona spotkania to już dominacja gości, którzy od początku narzucili swoje warunki gry. WTS nie zamierzał się jednak poddawać i konsekwentnie gonił wynik. Fot. Daniel Wiśniewski

Tylko trzech setów potrzebowały zawodniczki Solnej Wieliczka, aby pokonać siatkarki WTS KDBS Bank Włocławek. Włocławianki przegrały 0:3 i tym samym zanotowały 17. porażkę w sezonie.

Siatkarki z Wieliczki przyjechały na mecz do Włocławka mając w pamięci swoje ostatnie, nieco gorsze występy. W jeszcze słabszych nastrojach do meczu przystępowały włocławianki, którego od derbowego spotkania z Budowlanymi Toruń (rozegranego 10 października - przyp. red.) nie odniosły zwycięstwa.

Początek meczu nie zwiastował tak krótkiego spotkania. Obie ekipy popełniały co prawda sporo niewymuszonych błędów, ale grały bardzo ambitnie nierzadko prowadząc długie wymiany. Początkowo WTS prowadził nawet 5:2, ale rywalki szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 15:8. Od stanu 18:12 podopieczne Kazimierza Mendali aż do końca seta nie zdołały jednak zdobyć punktu i set zakończył się wynikiem 25:12.

[ZT]32259[/ZT]

Drugiego seta znów lepiej rozpoczęły gospodynie. Na prowadzenie 4:0 szybko odpowiedziały jednak trener zawodniczek z Wieliczki. Jego uwagi poskutkowały, bo od 11:11 przyjezdne zanotowały serię 7 punktów z rzędu i wygrały partię do 15. Ostatnia odsłona spotkania to już dominacja gości, którzy od początku narzucili swoje warunki gry. WTS nie zamierzał się jednak poddawać i konsekwentnie gonił wynik. Tego dnia lepiej dysponowane były jednak rywalki, które wygrały trzeciego seta i tym samym cały mecz.

Kolejny mecz włocławianki zagrają już w najbliższą sobotę, 19 stycznia w Poznaniu. Przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Kazimierza Molendę będzie miejscowy Energetyk.