Zamknij
REKLAMA

Włocławianka przygotowuje się do nowego sezonu. Czy w tym roku też zdobędzie ważne medale?

09:25, 20.01.2019 | D.W.
Skomentuj
A pierwszy, ważny sprawdzian sportowy czeka na nią na początku lutego. Angelika Szymańska weźmie wtedy udział w Międzynarodowym Turnieju Seniorek - International Belgian Adidas Judo Open. Fot. Nadesłane

Wicemistrzyni Europy Juniorek oraz Mistrzyni Polski Młodzieży rozpoczęła przygotowania do sezonu startowego w 2019 roku. Wkrótce przed Angeliką Szymańską udział w Międzynarodowym Turnieju Seniorek - International Belgian Adidas Judo Open. 

Angelika Szymańska ma za sobą znakomity rok. Jeszcze w grudniu, razem z pozostałymi zawodnikami włocławskiego Olimpijczyka: Wiktorem Lewandowskim i Marcelem Dobrianem wzięła udział w Międzynarodowym Campie Judo w Berlinie, na którym pojawiło się około 300 judoków z całej Europy.

- Na początku stycznia 2019 roku, w austriackim Mittersill odbył się międzynarodowy Camp Judo, gdzie najlepsi zawodnicy z całego świata mogli stoczyć kilkadziesiąt walk. W campie wzięło udział ok. 1100 zawodników, w którym nie zabrakło również Angeliki Szymańskiej - judoczki MKS “Olimpijczyk” Włocławek. Był to ważny element w przygotowaniach do walki o tytuły najlepszej w Europie i na świecie. Wyjazd ten, tak jak w poprzednim roku, był finansowany ze środków klubu oraz samej zawodniczki - mówi Aneta Szczepańska trener Olimpijczyka.

Kilka dni temu młoda włocławianka dołączyła do obozu sportowego Kadry Narodowej, która trenuje w Tatrach. Po jego zakończeniu zawodniczka zostaje jednak w Zakopanem, gdzie będzie kontynuowała przygotowania na obozie organizowanym przez klub. 

A pierwszy, ważny sprawdzian sportowy czeka na nią na początku lutego. Angelika Szymańska weźmie wtedy udział w Międzynarodowym Turnieju Seniorek - International Belgian Adidas Judo Open. To impreza, na której bardzo często startują późniejsze medalistki MŚ, czy IO. Wyjazd na zawody będzie finansowany ze środków klubu.

 

(D.W.)

Komentarze (6)

KubaMCKubaMC

8 0

To jest nie do pomyślenia co się dzieje w naszym mieście. Wielu sportowców, tancerzy, etc. Reprezentuje nasze miasto na arenie międzynarodowej. Szkoda tylko ze koszty są ponoszą przez kluby (pewnie ze składek innych zawodników i oszczędności na sprzęcie) oraz przez samych zawodników. A potem miasto szczyci się osiągniętymi wynikami. 10:14, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SenseiSensei

7 0

Miasto widzi tylko koszykówkę no bo w tv pokażą i można się po lansować na meczach . Inne dyscypliny są traktowane po macoszemu. Ale to dzięki ogromnej pracy trenerów i samych zawodników mamy takie perełki jak Mistrzowie świata i Europy w judo wioślarstwie i wielu innych dyscyplinach.
10:40, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rorror

1 5

A kto oprócz rodziny zawodników przyjdzie oglądać judo, karate, wioślarstwo ???
Nawiasem mówiąc ile regat wioślarskich odbyło się na Wiśle przy przystani ( siedziska wykorzystane na max ) 10:56, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

buriuszburiusz

3 0

Brawo Laska. 14:46, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Kasa Kasa

8 0

Zamiast finansować trzech wiceprezydentow można by dać pieniądze na takich wybitnych sportowców. 15:13, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wwwwwwwwwwwwww

1 1

Chciałbym, aby Ona powaliła mnie na kanapie, mój typ 20:12, 21.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone