Zamknij
REKLAMA

Włocławianka przygotowuje się do nowego sezonu. Czy w tym roku też zdobędzie ważne medale?

09:25, 20.01.2019 | D.W.
Skomentuj
A pierwszy, ważny sprawdzian sportowy czeka na nią na początku lutego. Angelika Szymańska weźmie wtedy udział w Międzynarodowym Turnieju Seniorek - International Belgian Adidas Judo Open. Fot. Nadesłane

Wicemistrzyni Europy Juniorek oraz Mistrzyni Polski Młodzieży rozpoczęła przygotowania do sezonu startowego w 2019 roku. Wkrótce przed Angeliką Szymańską udział w Międzynarodowym Turnieju Seniorek - International Belgian Adidas Judo Open. 

Angelika Szymańska ma za sobą znakomity rok. Jeszcze w grudniu, razem z pozostałymi zawodnikami włocławskiego Olimpijczyka: Wiktorem Lewandowskim i Marcelem Dobrianem wzięła udział w Międzynarodowym Campie Judo w Berlinie, na którym pojawiło się około 300 judoków z całej Europy.

- Na początku stycznia 2019 roku, w austriackim Mittersill odbył się międzynarodowy Camp Judo, gdzie najlepsi zawodnicy z całego świata mogli stoczyć kilkadziesiąt walk. W campie wzięło udział ok. 1100 zawodników, w którym nie zabrakło również Angeliki Szymańskiej - judoczki MKS “Olimpijczyk” Włocławek. Był to ważny element w przygotowaniach do walki o tytuły najlepszej w Europie i na świecie. Wyjazd ten, tak jak w poprzednim roku, był finansowany ze środków klubu oraz samej zawodniczki - mówi Aneta Szczepańska trener Olimpijczyka.

Kilka dni temu młoda włocławianka dołączyła do obozu sportowego Kadry Narodowej, która trenuje w Tatrach. Po jego zakończeniu zawodniczka zostaje jednak w Zakopanem, gdzie będzie kontynuowała przygotowania na obozie organizowanym przez klub. 

A pierwszy, ważny sprawdzian sportowy czeka na nią na początku lutego. Angelika Szymańska weźmie wtedy udział w Międzynarodowym Turnieju Seniorek - International Belgian Adidas Judo Open. To impreza, na której bardzo często startują późniejsze medalistki MŚ, czy IO. Wyjazd na zawody będzie finansowany ze środków klubu.

 

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (6)

KubaMCKubaMC

8 0

To jest nie do pomyślenia co się dzieje w naszym mieście. Wielu sportowców, tancerzy, etc. Reprezentuje nasze miasto na arenie międzynarodowej. Szkoda tylko ze koszty są ponoszą przez kluby (pewnie ze składek innych zawodników i oszczędności na sprzęcie) oraz przez samych zawodników. A potem miasto szczyci się osiągniętymi wynikami. 10:14, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SenseiSensei

7 0

Miasto widzi tylko koszykówkę no bo w tv pokażą i można się po lansować na meczach . Inne dyscypliny są traktowane po macoszemu. Ale to dzięki ogromnej pracy trenerów i samych zawodników mamy takie perełki jak Mistrzowie świata i Europy w judo wioślarstwie i wielu innych dyscyplinach.
10:40, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rorror

1 5

A kto oprócz rodziny zawodników przyjdzie oglądać judo, karate, wioślarstwo ???
Nawiasem mówiąc ile regat wioślarskich odbyło się na Wiśle przy przystani ( siedziska wykorzystane na max ) 10:56, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

buriuszburiusz

3 0

Brawo Laska. 14:46, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Kasa Kasa

8 0

Zamiast finansować trzech wiceprezydentow można by dać pieniądze na takich wybitnych sportowców. 15:13, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wwwwwwwwwwwwww

1 1

Chciałbym, aby Ona powaliła mnie na kanapie, mój typ 20:12, 21.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone