Młodzi pływacy wrócili z kolejnej ważnej imprezy. Jak poszło im tym razem w Bydgoszczy?

11:56, 17.03.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:35, 18.03.2019
Skomentuj W klasyfikacji medalowej 12-latków klub z Włocławka uplasował się na 2. miejscu, tuż za SP 63 Bydgoszcz. Fot. Nadesłane W klasyfikacji medalowej 12-latków klub z Włocławka uplasował się na 2. miejscu, tuż za SP 63 Bydgoszcz. Fot. Nadesłane

Młodzi pływacy Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques wrócili z Bydgoszczy, gdzie rozgrywane były I Wiosenne Zawody Pływackie. Do Włocławka przywieźli 11 medali.

I Wiosenne Zawody Pływackie Wakacje.pl odbyły się na krytej pływalni przy ulicy Romanowskiej w Bydgoszczy.  Startowało w nich 327 zawodników reprezentujących 27 klubów z całego kraju. Pływacy Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques przywieźli łącznie 12 medali. 11 krążków wywalczonych zostało w konkurencjach indywidualnych, a 1 w sztafecie. W sumie zawodnicy wzbogacili się o 6 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal.

- Bezkonkurencyjni okazali się Pola Prokopiak na dystansie 50 m. stylem grzbietowym oraz 50 m. stylem motylkowym, Dominika Sobierajska na dystansie 100 m. stylem klasycznym oraz 100 m. stylem zmiennym, Jakub Grzywiński na 50 m. stylem motylkowym oraz Nowakowska Blanka na 50 m. stylem grzbietowym. Ponadto, wśród medalistów w konkurencjach indywidualnych znaleźli się: Jeremi Tomasiewicz oraz Jankowski Iwo. Sztafeta mieszana 4x50 m. stylem dowolnym złożona z zawodników: Seklecka Hanna, Jankowski Iwo, Prokopiak Pola i Grzywiński Jakub zajęła II miejsce - informują przedstawiciele WKN Jacques.

W klasyfikacji medalowej 12-latków klub z Włocławka uplasował się na 2. miejscu, tuż za SP 63 Bydgoszcz.