Sobotni spacerek Anwilu Włocławek! Bez problemu pokonali Miasto Szkła Krosno!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 17:00, 23.03.2019 . Aktualizacja: 17:01, 23.03.2019
Skomentuj W sobotnim meczu Jarosław Zyskowski zdobył 21 punktów. Fot. Daniel Wiśniewski W sobotnim meczu Jarosław Zyskowski zdobył 21 punktów. Fot. Daniel Wiśniewski

W pierwszym spotkaniu Anwilu Włocławek z Miastem Szkła Krosno górą byli Mistrzowie Polski, którzy wygrali 93:88. Tym razem było podobnie. Podopieczni Igora Milicicia zwyciężyli i umocnili się w czołówce tabeli Energa Basket Ligi.

Początek meczu to nerwowa gra obu ekip z minimalnym wskazaniem gości, którzy mieli więcej szczęścia pod koszem. Ekipy miały problem z konstruowaniem akcji, ale ostatecznie po 3 minutach gry do głosu doszli włocławianie. Bardzo dobrze spisywał się Walerij Lichodiej, który po raz kolejny udowadniał od samego poczatku, że doskonale czuje się w rzutach z dystansu. Jego punkty pozwoliły wyjść Mistrzom Polski na prowadzenie już w pierwszej kwarcie.

Gracze Igora Milicicia mieli tego dnia patent na drużynę z Krosna i konsekwentnie budowali swoją przewagę. Duża zasługa w tym między innymi wspomnianego Lichodieja, który tego dnia był nie do zatrzymania. Dobrze prezentowali się też pozostali zawodnicy z Jarosławem Zyskowski, Ivanem Almeidą i Szymonem Szewczykiem na czele. Bardzo dobrze rozgrywał też Kamil Łączyński, który zresztą zdążył przyzwyczaić już kolegów zespołu do kapitalnych asyst.

Przerwa w grze po drugiej kwarcie wpłynęła na ekipę z Włocławka mobilizująco. Już pierwsze akcje trzeciej odsłony meczu pokazały wyraźnie, że tego dnia to Anwil jest górą i za nic w świecie nie odda wypracowanego prowadzenia. Skuteczność zawodników pozwalała wierzyć, że w Hali Mistrzów po raz kolejny pęknie "stówka". Na niespełna 10 minut do zakończenia spotkania Anwil prowadził 78:54. Rywalom nie wychodziła gra ofensywna, często gubili się też w obronie.

Ostatecznie wygrał Anwil. Wynik 104:76 pokazał, że na tym etapie Anwil jest w coraz lepszej formie i będzie liczył się w fazie play off, która rozpocznie się wkrótce.

Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 104:76