Sukces młodych siatkarek WTS! W kwietniu powalczą w półfinale Mistrzostw Polski

15:32, 25.03.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj Dzięki wygranej, młode zawodniczki WTS-u zajęły ostatecznie II miejsce w całym turnieju i awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. Fot. Nadesłane Dzięki wygranej, młode zawodniczki WTS-u zajęły ostatecznie II miejsce w całym turnieju i awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. Fot. Nadesłane

Młode zawodniczki Włocławskiego Towarzystwa Siatkówki Włocławek awansowały do półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek. Turniej odbędzie się na początku kwietnia.

Włocławianki do zawodów organizowanych w Pile przystępowały w roli nieznacznych faworytek. W turnieju organizowanym w dniach 22-24 marca wygrały 3 z 4 spotkań. W pierwszym piątkowym spotkaniu grupy B podopieczne Angeliki Górskiej pewnie pokonały drużynę Energetyka Poznań 2-0. Następnego dnia uległy późniejszym zwyciężczyniom drużynie Volley Wałcz 1-2, ale mimo to zajęły pierwsze miejsce w podgrupie B i awansowały do dalszych gier finałowych.

- W sobotnim popołudniowym meczu WTS nie pozostawił złudzeń drużynie APS Rumia i po świetnej grze całego zespołu oraz zwycięstwie 2:0 ( 25-19, 25-20) zameldował się w decydującej o awansie do ½ MP niedzielnej batalii z gospodyniami turnieju drużyną ASBL Piła. Gorąca atmosfera na trybunach Pilskiej Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR gdzie na co dzień swe mecze rozgrywa drużyna LSK Enea PTPS Piła oraz wsparcie grupy zapalonych kibiców drużyny młodziczek WTS z Włocławka i Aleksandrowa Kujawskiego sprawiły, że finałowy mecz zakończył się po dramatycznej walce zwłaszcza w tie breku zwycięstwem zespołu z Włocławka 2:1 - relacjonuje Bartosz Lewandowski z WTS Włocławek.

Dzięki wygranej, młode zawodniczki WTS-u zajęły ostatecznie II miejsce w całym turnieju i awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. Zawody zostaną rozegrane w dniach 6-7 kwietnia.

Drużyna Młodziczek WTS KDBS Bank Włocławek w turnieju 1/4 Mistrzostw Polski w Pile wystąpiła w składzie :

Mularczyk Karolina – kapitan zespołu, Gutral Inga , Jaskrowska Roksana, Kijewska Dominika, Kozińska Natalia, Lewandowska Julia, Malinowska Maja, Płucienniczak Nikola, Trawińska Oliwia, Tuchorska Alicja, Wieczorek Maja, Wieczorek Martyna, Zawacka Aleksandra

Trenerka : Angelika Górska