Zamknij
REKLAMA

Bydgoszcz okazała się szczęśliwa. Delfin z kolejnymi medalami!

16:48, 03.04.2019 | D.W.
Skomentuj
Imprezę zorganizowano w dniach od 29 do 30 marca. Fot. Nadesłane

W miniony weekend, w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików. W zawodach wzięli udział włocławianie, którzy wrócili z kolejnymi medalami.

Imprezę zorganizowano w dniach od 29 do 30 marca. Równolegle z Międzywojewódzkimi Drużynowymi Mistrzostwami Młodzików zorganizowano tam również I rundę Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego, a o końcowe zwycięstwa walczyli tam młodzi zawodnicy z całego województwa. O medale rywalizowali między innymi troje pływaków Klubu Pływackiego Delfin: Amelia Krawczuk, Wiktor Zasada i Julia Wiesławska.

- Zawodnicy stawali 7- krotnie na podium. 4 brązowe krążki wywalczyła Amelia, płynąc w konkurencji: 100 i 200 m stylem grzbietowy, 100 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem zmiennym. Z kolei srebrny i dwa brązowe medale zdobył Wiktor ścigając się na dystansie 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym.  - informuje Dariusz Jóźwiak z Klubu Pływackiego Delfin.

Równie dobrze wypadła także Julia Wiesławska, która poprawiła swoje rekordy życiowe.

Medale zdobyli też pływacy Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques. W najważniejszej imprezie dla zawodników 12- i 13-letnich stawali na podium aż 14 razy. 
Przywieźli z Bydgoszczy 6 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale. Na podium stawali: Jakub Grzywiński, Pola Prokopiak, Iwo Jankowski, Dominika Sobierajska i Jeremi Tomasiewicz. Dwójka zawodników doznała niestety kontuzji.

- Pierwszego dnia zawodów doszło do groźnie wyglądającego podczas startu upadku zawodniczki Dominiki Sobierajskiej – zdecydowanej faworytki na dystansie 100m stylem klasycznym, co pozbawiło jej pewnego miejsca na podium. Kontuzji doznał także Iwo Jankowski,  co uniemożliwiło mu start drugiego dnia, tracąc także „pewne” podium - informują przedstawiciele Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques.

W kategorii drużynowej włocławski Jacques uplasował się na drugim miejscu w statystyce medalowej, tuż za MKS SP 63 Bydgoszcz. 

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

Wujek MarcinWujek Marcin

6 1

Gratulacje dla Dominiki Sobierajskiej. 17:06, 03.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone