Zamknij
REKLAMA

To najlepsi piłkarze z województwa. Są wśród nich włocławianie!

17:05, 14.04.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłane

W ciągu dwóch dni turnieju na boiskach rywalizowało ponad 80 drużyn chłopców i dziewczynek, które strzeliły łącznie 1013 bramek. Wśród nich znalazły się również zespoły z Włocławka. Jeden z zawodników został nawet indywidualnie wyróżniony.

Finał Wojewódzkich w kujawsko-pomorskiem rozegrano w Świeciu na stadionie miejskim przy ul. Sienkiewicza. To tutaj spotkały się drużyny chłopców i dziewczynek z 20 powiatów. Kibice zgromadzeni na stadionie mieli okazję zobaczyć wiele świetnych spotkań, które dostarczyły widzom niezapomnianych emocji. Pod wrażeniem rywalizacji najmłodszych był między innymi prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

- Jesteście doskonałymi reprezentantami regionu, z przyjemnością będziemy obserwować waszą przygodę z piłką nożną. Słynny Brazylijczyk Pele powiedział kiedyś, że nie ma dobrego piłkarza, jeżeli głowa służy mu tylko do odbijania piłki. Musicie zwracać uwagę nie tylko na trening, ale też na naukę, abyście wyrośli na wspaniałych piłkarzy, a przede wszystkim wspaniałych ludzi – podkreślił Nowak, który pełni też funkcję wiceprezesa PZPN ds. organizacyjno-finansowych.

Rywalizacja dziewczynek przysporzyła kibicom wielu wrażeń. Ogromne emocje, zacięte spotkania i piękne gole oglądaliśmy także drugiego dnia finałów. Chłopcy ze starszych kategorii wiekowych pokazali, że warto śledzić ich piłkarskie poczynania. W finale kategorii U-12 oraz U-10, podobnie jak u dziewcząt, zwyciężyły drużyny z Bydgoszczy - kolejno Szkoły Podstawowe nr 64 i 44. 

Mistrzami województwa kujawsko-pomorskiego w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostali chłopcy z SP 8 Toruń (kategoria do lat 8), SP 44 Bydgoszcz (U-10) i SP 64 Bydgoszcz (U-12), a także dziewczynki z UKS-u Tęcza Bydgoszcz, które zwyciężyły we wszystkich kategoriach wiekowych. Trzecie miejsce w kategorii chłopców U-12 zajęła Szkoła Podstawowa nr 12. Zawodnik tej drużyny (Igor Rybowski) został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. 

Zawodnicy i zawodniczki z dwóch starszych kategorii awansowali do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ w wielkim finale na PGE Narodowym.

W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” uczestniczyło już ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, w tym m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek. Co roku setki tysięcy dzieci walczy o spełnienie marzeń, zwycięstwa swoich drużyn i nagrody indywidualne. Najlepsi są wybierani przez trenerów i skautów z Polskiego Związku Piłki Nożnej i dostają zaproszenie na Letnią Akademię Młodych Orłów, na której spotykają się z najbardziej utalentowanymi rówieśnikami z całego kraju. W następnych latach do części z nich trafiają pierwsze powołania do najmłodszej reprezentacji Polski do lat 15.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

:(:(

2 0

Przykre 19:10, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone