Piłkarki WAP Włocławek demolują rywalki z Sianowa! Strzeliły na wyjeździe aż 5 bramek!

10:35, 15.04.2019 | .
Skomentuj
W pierwszej połowie spotkania, kibice zgromadzeni na stadionie Victorii obejrzeli tylko jedną bramkę. W 11 minucie spotkania, po znakomitym podaniu Justyny Matusiak gola strzeliła Weronika Sobierajska, która otworzyła wynik spotkania. Fot. WAP Włocławek

Piłkarki Włocławskiej Akademii Piłkarskiej odniosły kolejne zwycięstwo w rundzie rewanżowej rozgrywek piłkarskiej II ligi kobiet. W miniony weekend wygrały w Sianowie z miejscową Victorią aż 5:0.

W drugiej kolejce podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego pojechały do odległego o kilkaset kilometrów Sianowa. Rywalki nie są faworytem ligi. W dotychczasowych spotkaniach udało im się wygrać zaledwie 3 razy. Zupełnie inne nastroje miały z kolei włocławianki, które zanotowały bardzo dobrą jesień, a teraz prezentują się jeszcze lepiej.

W pierwszej połowie spotkania, kibice zgromadzeni na stadionie Victorii obejrzeli tylko jedną bramkę. W 11 minucie spotkania, po znakomitym podaniu Justyny Matusiak gola strzeliła Weronika Sobierajska, która otworzyła wynik spotkania. Kolejne gole padły w drugiej odsłonie meczu. W 60. minucie gola strzeliła Magdalena Górska, a 10 minut później, strzałem z bezpośredniego rzutu różnego, trafienie dołożyła Justyna Matusiak. Włocławianki trafiły w tym meczu jeszcze dwukrotnie. W 80. minucie bramkę strzeliła Oliwia Frontczak, a wynik spotkania ustaliła w 84. minucie Klaudia Wróblewska.

Podopiecznym Jarosława Chwiałkowskiego, zależało także na korzystnym wyniku meczu w Grodzisku Wielkopolskim.

- Najlepsza wiadomość dotarła dzisiaj po południu z Grodziska Wielkopolskiego. gdzie lider rozgrywek II ligi kobiet - AP Kotwica Kołobrzeg przegrała mecz 2:1 z GSS. Tym samym po dwóch kolejkach rundy wiosennej odrabiamy trzy punkty i walczymy dalej - poinformowali przedstawiciele klubu z Włocławka.

Kolejny mecz włocławianki rozegrają na własnym boisku w niedzielę, 28 kwietnia. Przeciwnikiem vicelidera tabeli będzie Pogoń Tczew.