Zamknij
REKLAMA

To był dla niej udany debiut. Julia Kowalska z Vectry zdobyła medal!

14:46, 20.04.2019 | D.W.
Skomentuj
We Włoszech włocławianka, wraz z dwoma innymi zawodniczkami, pobiegnie na dystansie 5 kilometrów. Fot. Nadesłane

Julia Kowalska z LKS Vectra Włocławek wzięła udział w międzynarodowych zawodach w chodzie sportowym i zajęła tam drugie miejsce. Znakomity występ poskutkował powołaniem chodziarki do kolejnego, ważnego występu. 

Chodziarka wystąpiła na prestiżowym mitingu w Zaniemyślu. Dla Julii Kowalskiej był to debiut w zawodach na dystansie 10 kilometrów. Zawodniczka LKS Vectra z czasem 54:40 dotarła na metę jako druga. Wicemistrzyni Polski do lat 18 potwierdziła dobrą dyspozycję i dzięki temu zasłużyła na kolejne, sportowe wyróżnienie. Sukces cieszy tym bardziej, ponieważ młoda zawodniczka od listopada do stycznia tego roku z powodu złamania kości piszczelowej była wyłączona z treningów.

- Wynik uzyskany na mecie przez Julię oraz druga lokata wśród Juniorek poskutkowały powołaniem chodziarki na Międzynarodowy Mecz, który odbędzie się 1-ego maja we Włoszech. To ogromne wyróżnienie nie tylko dla samej wicemistrzyni Polski do lat 18, ale również dla trenerki Martyny Dobrosielskiej, która nie kryje swojego zadowolenia - poinformował Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra Włocławek.

We Włoszech włocławianka, wraz z dwoma innymi zawodniczkami, pobiegnie na dystansie 5 kilometrów.

Na starcie mitingu w Zaniemyślu stanęły też dwie inne zawodniczki włocławskiej Vectrt. Marta Zasada ukończyła zawody na 7. a Natalia Zakrzewska na 9. miejscu.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (4)

Mój NickMój Nick

4 2

No i gratulacje, no i czekamy na 1 maja, no a potem może jakieś igrzyska w przyszłości! Pozdrawiam. 19:13, 20.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stały czytelnikStały czytelnik

1 2

Wielki gratulację dla Natalii, wielka szkoda że nie dostała się na Olimpiadę, niestety ale nasze miasto jest samo w sobie spychane na margines społeczny. PS Więcej życzę takich sukcesów Natalii i oby tak dalej. 19:46, 20.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MłociarzMłociarz

3 0

Raczej nie POBIEGNIE bo trenuje i wystartuje w CHODZIE SPORTOWYM. 20:45, 20.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WianekWianek

1 1

Super. Wielkie gratulacje dla dziewczyn i LKS Vecra. 08:05, 21.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone