Zamknij
REKLAMA

Robią to co weekend na całym świecie. Teraz będą też na Słodowie

14:47, 20.05.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Parkrun to inicjatywa dla biegaczy i miłośników spacerów. fot. depositphotos

W sobotę (25.05.) we Włocławku zostanie zainaugurowany parkrun. Cykliczne spotkania osób lubiących aktywnie spędzać czas, spacerując, chodząc z kijkami lub biegając, będą odbywać się w parku na Słodowie.

Parkrun to inicjatywa, która narodziła się ponad 15 lat temu w Anglii, gdzie grupa biegaczy postanowiła organizować cykliczne imprezy dla wszystkich chętnych – spacerowiczów i biegaczy – bez względu na poziom wytrenowania. Obecnie spotkania, w których bez żadnej opłaty może wziąć udział każdy chętny, odbywają się w 1850 lokalizacjach na całym świecie, w tym ponad 60 w Polsce. W sobotę do sieci parkrun, jako 64. miejsce w kraju, dołączy również Włocławek.

- Zapraszamy wszystkich, którzy biegają, truchtają i spacerują. To odróżnia parkrun od biegów ulicznych. Możemy przyjść z dzieckiem, z pieskiem... Tak naprawdę nic nas nie ogranicza. Warunek jest taki, że trzeba pokonać 5 km na własnych nogach. Poza tym udział w parkrun jest całkowicie bezpłatny – tłumaczy Sławomir Leśniewski, koordynator parkrun Słodowo.

Osoby, które chcą brać udział w parkrunie muszą dokonać darmowej rejestracji (jednorazowo) na stronie inicjatywy (tutaj). Każdy zarejestrowany uczestnik otrzymuje kody do wydrukowania, z którymi powinien pojawić się w wybranej lokalizacji parkrun w sobotni poranek. Posiadanie kodu jest konieczne, ponieważ bez niego uczestnik nie zostanie sklasyfikowany.

- Ten kod uprawnia nas do startu, gdzie tylko chcemy. Włocławek, Australia Anglia... Możemy startować, gdziekolwiek się znajdziemy. Warunkiem jest, żebyśmy z pomocą tego kodu zostali „odhaczeni” w systemie, ponieważ w parkrun mierzony jest czas. Można przebiec sobie zupełnie spokojnie, ale można też stawić się jako „zawodowiec” i sprawdzić swój czas – tłumaczy koordynator włocławskiego parkrunu.

Ideą parkrunu jest propagowanie aktywnego spędzania czasu, dlatego imprezy są organizowane w miejscach często uczęszczanych. We Włocławku start zostanie zlokalizowany w okolicy Międzyosiedlowego Basenu Miejskiego, a trasa będzie składać się z dwóch pętli prowadzących przez park na Słodowie, Ogród na Pompce i najstarszą część parku Sienkiewicza.

Inaugurację parkrun Słodowo zaplanowano na 25 maja (sobota). Start odbędzie się o godz. 9:00 (o tej godzinie, czasu miejscowego startują wszystkie imprezy parkrun). Po oficjalnej inauguracji spotkania miłośników ruchu będą odbywać się co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu, czyli w soboty, o 9:00 w parku na Słodowie

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

Sławek Leśniewski - Sławek Leśniewski -

9 3

Chętnych do udziału w biegu inauguracyjnym - parkrun Słodowo Włocławek, zapraszamy już na godz. 08:30 :) 15:13, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahahhhahahahh

4 7

oho, widze byl telefon z um z nakazem, ze trzeba napisac. brawo wy. hahahaha 15:50, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fefe

3 12

Co za głupoty. Nie można sobie gdzieś pobiegać? Spęd. To wszystko. 17:58, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Adam132Adam132

0 0

Takie pytanie czemu Slodowo- Wloclawek an nie Wloclawek-Slodowo?
Jakos w Warszawie jest Warszawa-Praga a nie na odwrot. 14:46, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hejter Hejter

0 1

nie ma się do czego przyczepić ..ale będę czekał cierpliwie (( 21:31, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wrwrwrwr

0 0

po szkle niech sobie biegają :D 12:00, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone