Zamknij
REKLAMA

W tym wyścigu pojadą już po raz drugi. Kto wygra tym razem?

19:29, 03.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Trasy, w porównaniu do ubiegłorocznej edycji, będą nieco zmodyfikowane. Fot. Nadesłane

Włocławskie Towarzystwo Rowerowe Lumac Like Bike WTR we współpracy z jednostkami organizacyjnymi gminy i miasta Kowal już po raz drugi organizują wyścig rowerowy. Kujawski Maraton im. Kazimierza Wielkiego zaplanowany jest na 22 czerwca.

W ubiegłym roku kujawski wyścig zgromadził na starcie 94 kolarzy z całego kraju, którzy rywalizowali ze sobą na trasie na dwóch dystansach (60 i 120 kilometrów). Jeszcze przed oficjalnym startem wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystym przejeździe ulicami miasta tworząc tak zwaną masę krytyczną, która swój finisz miała przy pomniku Kazimierza III Wielkiego.

- Sukces organizacyjny i zadowolenie uczestników skłoniło włocławskich kolarzy do organizacji kolejnej edycji maratonu w Kowalu, chcąc tym samym kontynuować idee jakie przyświecają klubowi od początku i związane są z propagowaniem aktywności fizyczną, rozpowszechnianiem turystyki rowerowej i zachęcaniem do zdrowego stylu życia. Termin tegorocznego maratonu przypada 22 czerwca 2019 roku i nie jest to data przypadkowa, ponieważ tego dnia w Kowalu odbędzie się także coroczna impreza organizowana przez miasto pod hasłem „Przywitanie Lata”, dlatego zawodnicy biorący udział w wyścigu powinni przygotować się na ogromną dawkę wspaniałej zabawy - informują organizatorzy.

Trasy, w porównaniu do ubiegłorocznej edycji, będą nieco zmodyfikowane. Kolarze pojadą na dystansach 64 i 128 kilometrów. Nowością będzie również 12-kilometrowy wyścig rodzinny, poprowadzony drogami szutrowymi.

- Główną ideą dystansu rodzinnego jest przede wszystkim nauka młodych adeptów kolarstwa czym są zasady ruchu drogowego i jak bezpiecznie przebywać na drodze w ruchu otwartym, a także ma być zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Na trasie wyznaczone będą miejsca, gdzie będzie można odpocząć i nabrać sił do dalszej jazdy. Przewidziana jest także atrakcja mająca walory edukacyjne. Kończąc wyścig, każda rodzina zostanie nagrodzona pamiątkowym medalem oraz otrzyma dyplom ukończenia trasy, a dzieci otrzymają drobne upominki - dodają osoby odpowiedzialne za organizację wyścigu.

Tegoroczna impreza rozpocznie się 22 czerwca rejestracją zawodników, zaplanowaną na godzinę 8. O 9:30 nastąpi oficjalne otwarcie zawodów i złożenie kwiatów pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Pół godziny później wystartują pierwsi zawodnicy.

W ubiegłym roku na dystansie 120 km w swej kategorii wiekowej zwyciężył Cezary Kwiatkowski z Kowala, osiągając średnią 35 km/h. Drugi w swej kategorii na mecie pojawił się Wojciech Jabłoński z Lubrańca - również członek klubu WTR. Na dystansie 60 km kategorie wygrali: Eugeniusz Ulanowski, Piotr Okruciński, Maciej Mirecki, który wygrał również klasyfikację open ze średnią 38 km/h, Kacper Okruciński był drugi w swej kategorii. Wśród kobiet sukcesy odniosły Grażyna Sławinowska (1 miejsce w kat.), Grażyna Buzanowska (1 miejsce w kat.), Strucińska Wioletta (2 miejsce w kat.) oraz Ewa Paćko (3 miejsce w kat.).

Patronat honorowy nad imprezą objęło starostwo powiatowe, miasto Kowal, gmina Kowal oraz gmina Baruchowo.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Konto usunięteKonto usunięte

4 2

Tym razem jak i każdym następnym, wygra zwycięzca! 19:33, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nika 1nika 1

2 1

Super!!! Będę kibicować!!! 20:20, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rowerrower

1 1

a zarzeczna jedzie? 21:32, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

0 1

Dlaczego nie wymieniacie zwyciezcow wyscigu, ktorzy nie sa z wtr? 10:40, 04.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone