Zamknij
REKLAMA

Brawo! Angelika Szymańska najlepsza w Pucharze Świata!

09:10, 05.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Wyjazd młodej zawodniczki był w całości finansowany ze środków klubu oraz urzędu miasta Włocławek.Fot. Nadesłane

Judoczka MKS Olimpijczyk Włocławek w rumuńskim Cluj zdobyła złoty medal w Pucharze Świata Seniorek. Dzięki znakomitemu występowi Angelika Szymańska jest o krok bliżej występu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Puchar Świata Seniorek zaliczany był do turniejów kwalifikacyjnych na Olimpiadę w 2020 roku. Angelika Szymańska wygrała wszystkie 4 walki przed czasem. Na pokonanie wszystkich rywalek potrzebowała łącznie 2 minuty i 56 sekund.

Wyjazd młodej zawodniczki był w całości finansowany ze środków klubu oraz urzędu miasta Włocławek. Trenerka włocławskiej zawodniczki do jej sukcesów podchodzi jednak bez huraoptymizmu.

- Do tego wyniku podchodzę jednak na spokojnie, bo to dopiero wstępna droga do grona seniorek w turniejach międzynarodowych. Warto jednak na tę zawodniczkę stawiać. Tydzień temu bowiem nasza judoczka została zablokowana przez trenerów kadry narodowej: seniorek i juniorek na Puchar Europy w Celje, który miał być również w całości opłacony z naszych środków. Wybrałam więc kolejny z Pucharów, tym razem wyższej rangi i efekt końcowy jest nie do opisania. Nie będziemy przyspieszać rozwoju Angeliki, ale też nie mamy zamiaru trzymać ją w blokach startowych aż osiągnie w pełni wiek seniorek, czyli za 2,5 roku, bo wówczas rozpoczynają się kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 - relacjonowała z Rumunii Aneta Szczepańska, trener MKS Olimpijczyk Włocławek.

W tym samym czasie, w którym Angelika Szymańska walczyła w Rumunii, druga ekipa judoków Olimpijczyka zdobyła 4 medale Pucharu Polski podczas Judo Baltic Cup rozgrywanym w Gdańsku. Zespół poprowadzili trenerzy Roman Stawisiński i Bartosz Zieliński. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła Wiktoria Tomczak, a na najniższym stopniu podium stanęli Nicol Musialik, Eryk Neumann i Marcel Dobrian. Na 7. pozycji zawody zakończyli Mateusz Palmowski i Wiktor Lewandowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KujawiakKujawiak

2 0

Wielkie brawa!!! Chociaż ze sportowców mamy pociechę. 11:34, 05.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone